Atbalsts Ukrainai
Darbiniekiem

Lai sniegtu palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem gan viņu dzimtenē, kur turpinās asiņains Krievijas izraisīts karš, gan Latvijā, kur drošu patvērumu atraduši vairāk nekā 20 000 Ukrainas cilvēku, 6. maijā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika īpaša atbalsta akcija – dažādu ikdienā nepieciešamu sadzīves priekšmetu un pārtikas produktu ziedojumu vākšana.

Akcijas dalībnieki – RSU studējošie, docētāji un darbinieki – ziedoja saudzīgi lietotas mantas, kā arī iegādājās un nesa gluži jaunas segas, spilvenus, gultasveļu un citus izstrādājumus. Ziedojumu vidū bija daudziem tik nepieciešamās higiēnas preces un pārtikas produkti.

Pirms ziedojumu vākšanas, balstoties uz nevalstiskās organizācijas Tavi draugi (www.palidzibaukrainai.lv) ieteikumiem, tika izveidots visvairāk nepieciešamo preču saraksts. Tādejādi var droši teikt, ka ziedojumos savāktās lietas ir akūti nepieciešamas Ukrainas ļaudīm gan viņu dzimtenē, gan šeit, Latvijā.

Tuvākajās dienās uz Ukrainu dosies nevalstiskās organizācijas Tavi draugi organizētais humānās palīdzības sūtījums, kurā atradīsies arī RSU saziedotās mantas.

9. maijs mūsu valstī ir Ukrainas kara upuru piemiņas diena, un ziedojumu vākšana ir viens no vairākiem RSU īstenotā atbalsta veidiem. RSU augstu novērtē Latvijas valdības stingro nostāju pret agresoru valsti, sniedzot ne vien politisku, bet arī praktisku atbalstu Ukrainai.