Uzņemšana

Pēc Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ziemas uzņemšanas studijas pie mums sākuši 336 studenti. Pašmāju studentu skaits ir tikpat liels, cik bija pagājušajā ziemas uzņemšanā, bet ārvalstu studentu skaits pieaudzis par 52 %.

Ziemas uzņemšanā RSU iestājušies 85 pašmāju studenti un 251 ārvalstu students no 24 valstīm. "Šī ir lielākā RSU ārvalstu studentu uzņemšana, ņemot vērā visas vasaras un ziemas uzņemšanas. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, ārvalstu studentu skaits pieaudzis par 86 studentiem jeb 52 %," pastāstīja Akadēmisko un starptautisko sakaru departamenta ārējo sakaru organizators Māris Ginters.

arvalstu-studenti9-lead.jpg

Vislielākais ārvalstu studentu skaits šoreiz ir no Vācijas, Zviedrijas un Somijas. "Esam uzņēmuši rekordlielu skaitu studentu no Zviedrijas un Portugāles, turklāt šī ir bijusi lielākā uzņemšana Indijas studentiem pēdējo desmit gadu laikā. Patīkami, ka ir pieaugusi interese par studiju programmu Zobārstniecība," piebilda Māris.

Uzņemto pašmāju studentu skaits īpaši neatšķiras no pagājušās ziemas uzņemšanas. Jāpiebilst, ka atsevišķās studiju programmās turpinās studiju līgumu slēgšana.

Populārākās studiju programmas pašmāju studentu vidū bijušas bakalaura studiju programmas Tiesību zinātne un Veselības sports, kā arī maģistra līmeņa studiju programmas Fizioterapija, Sociālā antropoloģija un Tiesību zinātne.

RSU Uzņemšanas komisijas vadītāja Indra Treija, jautāta par Latvijas studentu vidējo vecumu, pastāstīja: "Ziemas uzņemšanā parasti un arī šoreiz nāk studēt gados vecāki cilvēki, vidējais vecums aptuveni 34 gadi." Ārvalstu studentu vidējais vecums šajā uzņemšanā – 20 gadi.

Vasaras uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātē sāksies 1. jūlijā.