Preses relīzes

Šogad Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Ziemassvētku labdarības tirdziņā saziedotie līdzekļi tiks dāvināti atbalsta centram bērniem un ģimenēm "Roku rokā". RSU Ziemassvētku labdarības tirdziņš ir ilggadēja tradīcija, un tajā ar savu veikumu piedalās studenti, docētāji un citi darbinieki. Iepriekšējos gados tirdziņos saziedotie līdzekļi tikuši novirzīti Ukrainas konfliktā cietušo bērnu ārstniecībai un rehabilitācijai, dzīvnieku patversmēm, sporta un veselīga dzīvesveida veicināšanai, kā arī citiem mērķiem.

Atbalsta centrā bērniem un ģimenēm "Roku rokā" Rīgā, Latgales priekšpilsētā, laiku pēc skolas pavada bērni vecumā no pieciem līdz 18 gadiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ mājās tas nav iespējams – vecāki pārlieku aizņemti darbā, ģimenei nepietiek iztikas līdzekļu, vai ir kāda cita problēma. Centra vadītāja Ilze Nagle stāsta: "Pie mums centrā rit normāla mājas dzīve, tikai klāt nav īstā mamma un tētis. Šeit var paēst, izmācīties, kā arī nomazgāties dušā un izmazgāt drēbes veļasmašīnā, jo daudziem mājās nav tādas iespējas. Ar bērniem strādā seši speciālisti, ir pieejamas arī sociālā darbinieka un psihologa konsultācijas. Daudz laika bērni pavada ar mājturības skolotāju, darinot savām rokām dažādas lietas – mācās adīt, lej sveces, darina Ziemassvētku dekorus."

RSU darbinieku un studentu ziedotie līdzekļi tiks izmantoti centra Ziemassvētku pasākuma organizēšanai. "Ziemassvētki ir mūsu lielākie svētki, tie parasti ir ļoti skaisti, pozitīvi un mīļi," uzsver I. Nagle. "Uz svētku pasākumu pie mums atnāk ap 100 cilvēku, tie ir centra bērni ar ģimenēm – ar vecākiem, vecvecākiem, brāļiem un māsām. Bērni ir sagatavojuši priekšnesumu, ir koncerts, teātris, rotaļas, cienasts, Ziemassvētku vecītis un dāvanas. Svētkus mēs cenšamies sarīkot ģimeniskus un mīļus, lai bērni piedzīvo īstu Ziemassvētku brīnumu."

Papildu informācijai: