Darbiniekiem
Konferences, semināri
Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) nozīmīgākā zinātnes pasākuma – Zinātnes nedēļas 2023 – ietvaros 31. martā notiks starptautiska satelītkonference Smagu ortopēdisko kara ievainojumu, plaša mēroga negadījumu un humanitāro katastrofu mūsdienīga pārvaldība (Modern management of severe orthopaedic injuries in war, mass casualty situations and humanitarian disasters).

Konferencē uzstāsies un praktiskās nodarbības vadīs vadošie traumatologi ortopēdi, asinsvadu ķirurgi un mikroķirurgi no Latvijas, Izraēlas, Lietuvas, ASV, Nīderlandes un Zviedrijas.

Sekojot aktualitātēm pasaulē, konferenci organizē RSU Ortopēdijas katedra sadarbībā ar Izraēlas Barilana Universitāti (Bar-Ilan University) un Latvijas Traumatologu un ortopēdu asociāciju.

“Drošības situācija reģionā aizvadītā gada laikā ir mainījusies, padarot arī militāro mediķu sagatavošanas jautājumu daudz aktuālāku,” uzsver RSU Ortopēdijas katedras vadītājs prof. Andris Jumtiņš.

“Šādās starptautiskās konferencēs attīstām pārrobežu sadarbību, dalāmies zināšanās un audzējam topošo un esošo traumatologu ortopēdu un citu speciālistu prasmes un iemaņas.”

Konferencē apskatīto jautājumu loks aptvers tēmas par taktisko medicīnu kaujas laukā, kara traumu infekciju profilaksi, asinsvadu traumām, kā arī citiem kara medicīnas aspektiem. Pasākuma noslēgumā paredzētas praktiskās nodarbības, izmantojot mākslīgo kaulu modeļus un demonstrējot ārējās fiksācijas aparātu izmantošanu smagu ekstremitāšu traumu gadījumā.

Atgādinām, ka Zinātnes nedēļu 2023 (Research Week 2023) atklās studenti ar 9. starptautisko studentu konferenci Health and Social Sciences (ISC2023). Savukārt no 29. līdz 31. martam vienlaikus noritēs četras konferences:

• medicīnas un veselības aprūpes jautājumiem veltītā Knowledge for Use in Practice,
  • starpdisciplinārā konference Society. Health. Welfare, kas apvienos sabiedrības veselības, aroda un vides veselības, sociālās labklājības speciālistus, māsas, vecmātes un psihologus,
  • kā arī starpdisciplinārā konference PLACES, kas pulcēs politoloģijas, tiesībzinātņu, ekonomikas, komunikācijas un citu sociālo zinātņu ekspertīzes jomu pārstāvjus.
  • Zinātnes nedēļas konferenču maratonu 30. un 31. martā noslēgs tehnoloģijām un izglītībai veltītā konference University Teaching and Learning

Ar programmu, dalībniekiem un citiem jaunumiem var iepazīties RSU Zinātnes nedēļas mājaslapā, kā arī studentu konferences mājaslapā. Lai pierakstītos jaunumiem, aicinām rakstīt uz conferenceatrsu[pnkts]lv (conference[at]rsu[dot]lv). Savukārt intervija ar Zinātnes nedēļas atklāšanas ceremonijas galveno runātāju bioloģijas zinātņu doktori Dženetu Kelso no Maksa Planka Evolucionārās antropoloģijas institūta lasāma gan Delfi Campus, gan RSU mājaslapā.

RSU Zinātnes nedēļa 2023 noritēs hibrīdformā – gan tiešsaistē, gan klātienē.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas. Darba valoda – angļu.