Pārlekt uz galveno saturu
Sports
Studentiem

RSU/Merks basketbolistes pirmdien, 13. aprīlī, otro gadu pēc kārtas izcīnīja bronzas medaļas Latvijas Sieviešu basketbola līgā. Aivara Vīnberga trenētā komanda pārspēja Latvijas Universitāti (LU) ar rezultātu 61:38, sērijā līdz divām uzvarām gūstot virsroku ar 2–0.

RSU pirmdien spēlēja bez pamata saspēles vadītājas Zanes Eglītes. Viņas vietā ar bumbu labi galā tika Kate Aizsila, jau pirmajā puslaikā izdarot piecas rezultatīvas piespēles. Sevi labi parādīja arī RSU priekšējās līnijas spēlētājas Zane Tamane, Paula Tomsone un Madara Gulbe, puslaikā izcīnot astoņas atlēkušās bumbas uzbrukumā.

Atšķirībā no ceturtdienas spēles RSU spēlētājas pretinieču grozam uzbruka daudz sekmīgāk, piecās minūtēs iegūstot 10 punktu pārsvaru – 14:4. Veiksme uzbrukumā nepameta viešņas līdz pat deviņpadsmitajai minūtei – 38:16. Puslaika beigās Zane Zeltiņa ar diviem precīziem tālmetieniem sešus punktus atspēlēja – 38:22.

LU problēmas uzbrukumā – iemesti 14 no 66 metieniem – neļāva Ilzes Oses-Hlebovickas komandai nopietni apdraudēt RSU dominanci. Īsi pirms spēles beigām RSU/Merks pārsvars sasniedza 28 punktus – 61:33.

Pamatturnīra rezultatīvākās spēlētājas balvu saņēma Kate Aizsila.