Darbiniekiem

Šāgada sarunu festivālā Lampa 9. un 10. jūnijā Cēsīs Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) piedalīsies ar divu dienu programmu – RSU studentu medija Skaļāk veidoto podkāstu darbnīcu. Iesildi savu runas aparātu, apsēdies pie pults un izzini raidierakstu veidošanas aizkulises, klausies un piedalies topošo žurnālistu vadītās diskusijās, un uzzini vairāk par tādiem tematiem kā vardarbība attiecībās, LGBT+, sieviešu loma kinofilmās, kā arī izglītības aktualitātes esošajiem, topošajiem un arī bijušajiem studentiem.

Raidierakstu darbnīca starp Pils laukumu un skatuvi Spuldze būs atvērta piektdien, 9. jūnijā, no plkst. 13 līdz 19 un sestdien, 10. jūnijā, no 12 līdz 18.

podkastu_darbnica.jpg

Divu dienu laikā ar festivāla dalībnieku iesaisti RSU teltī taps trīs žurnālistikas un multimediju komunikācijas studentu veidotie raidieraksti.

• Grēks nesūdzēties – par attiecību pieredzi, īpaši pievēršoties emocionālās un fiziskās vardarbības jautājumiem
  • Iedzersim tēju – kino un seksualitāte, jo īpaši sievietes loma
  • Viens no mums – sarunu platforma LGBT+ jautājumiem

Divu dienu programmā paredzēta arī saruna ar karadarbības zonās strādājošiem žurnālistiem, kā arī diskusijas ar mācībspēkiem, absolventiem un citiem studentiem par jauniešiem aktuāliem jautājumiem. “Universitātē esam pieraduši, ka mūsu viedokli uzklausa un sadzird, un šādu iespēju gribam radīt ikvienam festivāla apmeklētājam, kurš grib uzklausīt un kam ir ko teikt par filmām, mākslu, feminismu un citiem jautājumiem, kas interesē mūs, jauniešus,” saka topošā multimediju speciāliste Anna Katrīna Elme. Paralēli visām klātienes sarunām festivāla garāmgājēji tiks aicināti iesildīt savu runas aparātu vai ierakstīt nelielu raidierakstu, lai piedalītos konkursā un festivāla noslēgumā saņemtu balvas. Precīza norišu programma tiks publicēta Facebook pasākuma lapā un darbnīcas aprakstā festivāla tīmekļvietnē.

RSU allaž uzsvērusi praktisku treniņu nozīmi studiju procesā. Simulācijas tehnoloģijas augstskolā pieejamas kā veselības aprūpes, tā sociālo zinātņu studentiem. Arī Komunikācijas fakultāte radījusi vairākus treniņpoligonus topošajiem profesionāļiem, tostarp studentu mediju Skaļāk, studentu pētniecisko žurnālu Inquisitio, multimediju studiju, praksi medijos un citus.

ieva_puzo_2023_sq.png

Izglītība nav vien zināšanu ieguve, bet arī to pārvēršana darbībā. Mēģināt, krist, celties un atkal mēģināt – šāds ir topošo mediju profesionāļu, sociālantropologu, psihologu un PR profesionāļu ceļš no fakultātes uz darba vidi.

Ieva Puzo, Komunikācijas fakultātes dekāne

Kā ik gadu festivālā, RSU mācībspēki un zinātnieki ir pieprasīti runātāji arī citu organizatoru rīkotos pasākumos. Piemēram, sarunās par vārda brīvību un sabiedriskajiem medijiem būs sastopama RSU profesore un sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuds Anda Rožukalne; par vecākošanu sarunāsies ārsts psihoterapeits, psihiatrs un RSU docents Artūrs Utināns; par finanšu krāpšanas psiholoģiju, kā arī sasniegumu uzlikto slogu – RSU docētājs ārsts psihoterapeits Artūrs Miksons; par iekšējās drošības akadēmijas nozīmi un iespējām spriedīs zvērināta advokāte, RSU docente un vadošā pētniece Karina Palkova; RSU asociētais profesors Edijs Bošs vadīs ikgadējo Ārpolitikas čempionātu.

Kopumā šogad festivāla programmā iekļauti vairāk nekā 300 pasākumi ar ļoti plašu tematiku. Papildus jau iecienītajam un gaidītajam Politiķu disko, Politiķu cepienam un stand-up komēdijai, kurā komiķi dalīsies ar saviem grābekļiem, festivāla apmeklētāji šogad varēs izvingrināt prātu interaktīvajās spēlēs, iekāpt skolēna kurpēs, iejusties tiesneša lomā, aiziet uz randiņu ar Saeimas deputātu, kā arī teikt savu prezidenta inaugurācijas runu.

Ieeja festivālā – bez maksas.
Programma – www.festivalslampa.lv, kā arī mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama Google Play vai App Store.