Attīstība
Darbiniekiem

Vasaras pilnbriedā finiša taisnē nonākusi Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzeja izveide – sākušies renovētās ēkas apmēbelēšanas un ekspozīcijas iekārtošanas darbi. Šis vērienīgais projekts noslēgsies oktobra sākumā, kad Kronvalda bulvārī 9 durvis interesentiem vērs laikmetīgs papildinājums Rīgas muzeju ainavai. RSU Anatomijas muzejs būs īpaša vieta ikvienam, kurš grib iepazīt cilvēka ķermeni, turklāt no skatpunkta, kas parasti redzams vien ķirurgam vai anatomam.

rsu_anat_muzeja_ekspoz_iekartosana01-lead.gif

Lai gan Anatomijas muzejs anatomikuma ēkā atradies jau gandrīz simt gadu, līdz šim tas darbojies kā mācību platforma visām Latvijā skolotajām ārstu paaudzēm. Izvietojot muzeja kolekciju, kas veidota 20. gadsimta pirmajā pusē, nupat renovētajā staļļa ēkā anatomikuma kompleksā, muzejs kļūs ne tikai par rīdziniekiem un pilsētas viesiem atvērtu vietu, kur iepazīt anatomiskos preparātus, bet arī par jaunu kultūrtelpu daudzveidīgām sociālām, izglītojošām un akadēmiskām aktivitātēm, stāsta muzeja attīstības vadītāja Ieva Lībiete.

rsu_anat_muzeja_ekspoz_iekartosana02-lead.gif

Patlaban, muzeja speciālistiem sadarbojoties ar pastāvīgās ekspozīcijas dizaina izstrādātājiem Dd studio, norit ekspozīcijas izbūves un iekārtošanas darbi. "Pārnesam teju gadsimtu seno kolekciju, kas muzeja tapšanas laikā ir ar cieņu un pietāti restaurēta, uz tās jaunajām mājām," šonedēļ aizsāktos darbus komentē muzeja speciāliste Ilze Sirmā, uzsverot, ka vēsturiskā kolekcija jaunajā muzejā atdzims mūsdienīgā multimediālā veidā. Sākot no oktobra, tas būs pieejams kā individuāliem apmeklētājiem, tā skolēnu un citām interesentu grupām.

rsu_anat_muzeja_ekspoz_iekartosana03-lead.gif

RSUAM_logo_melns_web.png