Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Skolēniem

Šogad Ēnu dienā, 10. februārī, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina ēnot 24 dažādu profesiju pārstāvjus – rektoru, dekānu, katedru vadītājus, docētājus ārstus un administratīvos darbiniekus, piedāvājot iespēju jauniešiem iepazīties ar RSU darbinieku pienākumiem un darba ikdienu. Vislielāko interesi jaunieši izrādījuši par ķirurga un zobārsta vakancēm. Iespējai ēnot RSU darbiniekus šogad pieteikušies 419 ēnotāji no visas Latvijas. Plānots, ka šogad RSU darbiniekus kopumā ēnos 42 skolēni.

janis_gardovskis_rsu_lead.jpg

Šogad skolēniem Ēnu dienā būs iespēja ēnot RSU rektora, profesora un ķirurga Jāņa Gardovska ikdienas darba gaitas un iepazīties ar Rīgas Stradiņa universitātes rektora darba pienākumiem, kā arī uzzināt vairāk par studijām RSU. Vairāki skolēni ir izvēlējušies ēnot RSU Medicīnas fakultātes Morfoloģijas katedras vadītājas profesores Māras Pilmanes darbu, kura pasniedz lekcijas embrioloģijā un histoloģijā, kā arī vada RSU anatomikumu (Anatomijas un antropoloģijas institūts). Ārvalstu studentu nodaļas dekāne Smuidra Žermanos jauniešiem piedāvās iepazīties ar RSU ārvalstu studentiem, medicīnas studiju norisi un administratīvā darba organizēšanu.

enu-diena-2015-rsu-lead.jpg

RSU Zobārstniecības fakultāte skolēniem dos iespēju ēnot zobārsta profesiju, uzzinot, kā kļūst par atzītu speciālistu zobārstniecībā. Būs iespēja vērot studiju procesu, kā arī izmēģināt savas iemaņas zobārsta darbā. Speciālisti pastāstīs, kādām īpašībām jāpiemīt labam zobārstam un kas nepieciešams, lai par tādu kļūtu.

enu-diena-pkus11-rsu-lead.jpg

Lielu interesi skolēni izrādījuši par ķirurga profesiju, bet, ņemot vērā augsto saslimstību ar gripu, slimnīcās ir ierobežota apmeklētāju plūsma, līdz ar to ēnošana Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tiek pārcelta uz vēlāku laiku. Plānots, ka ēnošana varētu notikt aprīlī.

Ēnotājiem būs iespēja iepazīties arī vairākām vakancēm, kuras saistītas ar administratīvo darbu universitātē, piemēram, ēnot Mārketinga nodaļas projektu vadītāja ikdienas darba pienākumus, iepazīties ar medicīnas iekārtu inženiera profesiju vai ārējo sakaru organizatoru darbu.

Aicinām skolēnus Ēnu dienā apmeklēt RSU, lai ne tikai iepazītos ar dažādām profesijām, bet arī gūtu ieskatu studiju procesā un nepastarpināti kontaktētos ar nozaru profesionāļiem.

Vislielākais ēnotāju skaits šogad pretendēja ēnot sirds ķirurgus, bērnu ķirurgus un zobārstus. Lielākais pieteikumu skaits saņemts no Rīgas 3. ģimnāzijas, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Daugavpils Krievu vidusskolas liceja. Kaut arī ir pieteikušies skolēni no visas Latvijas, īpaši aktīvi bijuši jaunieši no Daugavpils, Tukuma, Ogres, Ventspils, Neretas un Jelgavas.