Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem

21. un 22. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā norisinājās Latvijas 41. izglītojamo zinātniskās konferences Veselības zinātņu sekcija. Savus pirmos zinātniskos darbus aizstāvēja 39 skolēni no visas Latvijas, un viņu sniegumu vērtēja RSU mācībspēki.

Veselības zinātņu sekcijā jaunie pētnieki prezentēja darbus par cilvēku fizioloģiju, veselīgu uzturu un to nozīmi organismā, zobu veselību un daudzām citām tēmām.

Jaunajiem pētniekiem bija iespēja apskatīt RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un klīnisko simulāciju telpas, kā arī iepazīties ar RSU vēsturi. Gandrīz visi skolēni apliecināja, ka nākotni saista tieši ar studijām RSU veselības aprūpes studiju programmās.

Žūrijas komisija atzinīgi vērtēja skolēnu sniegumu un slavēja izpratni par sarežģītām medicīnas nozares tēmām. Labākie trīs darbi šā gada konferencē bija:

  • Izglītības un zinātnes ministrijas I pakāpes diploms – Zobu kopšanas paradumi Madonas VĢ skolēnu vidū, Sandijs Kalniņš, Madonas Valsts ģimnāzija;
  • Izglītības un zinātnes ministrijas II pakāpes diploms – Programma "Augļi skolai" Lēdmanes pamatskolāGabriels Jaucis, Lēdmanes pamatskola;
  • Izglītības un zinātnes ministrijas III pakāpes diploms – Aspartāms gāzētos dzērienosRomans Madesovs, Rīgas 64. vidusskola.

Novēlam aktīvu zinātnisko darbību turpināt Rīgas Stradiņa universitātē!