Sociālais darbs
Konferences, semināri

Trešdien, 29. aprīlī no pulksten 13.00 līdz 17.00 konferenču centrā Citadele Rīgā, Republikas laukumā 2a, notiks Eiropas iniciatīvas Fit for Work (Piemērots darbam)*, Veselības ministrijas un Rīgas Stradiņa universitātes kopīgi organizētā konference Veselības aprūpes risinājumi iedzīvotāju darbaspēju uzlabošanai. Konference tiek rīkota ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā Padomē atbalstu.

Konferencē pulcēsies politisko procesu virzītāji un dažādu organizāciju pārstāvji no 25 valstīm, tostarp Eiropas Savienības (ES), Kanādas, ASV, Ukrainas, AAE u. c. Pasākumā tiks diskutēts par to, kā panākt muskuloskeletālās sistēmas slimību (MSS) un citu hronisko slimību ierobežošanu. Diskusijās tiks aplūkota dažādu Eiropas valstu pozitīvā pieredze savlaicīgas palīdzības sniegšanā MSS jomā, kas ļauj uzlabot ārstēšanas rezultātus, kā arī paaugstina pacientu darbspējas un darba ražīgumu, kas savukārt mazina slodzi uz veselības aprūpes sistēmu.

MSS ir viens no galvenajiem darba kavēšanas iemesliem Eiropā – apmēram puse no kavēto dienu skaita un 60 % paliekošas darba nespējas gadījumu rodas tieši šī iemesla dēļ. MSS radītie zaudējumi ik gadu sasniedz līdz pat 2 % no ES IKP jeb apmēram 240 miljardu eiro.

Konferencē ar referātiem uzstāsies RSU Medicīnas fakultātes prodekāne, Fit for Work Latvijas nodaļas vadītāja Daiga Behmane un Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš.

* Fit for Work ir starptautiska, dažādu ieinteresēto pušu izveidota apvienība, kurā pārstāvētas iestādes un organizācijas no 35 valstīm. Apvienības mērķis ir popularizēt ideju, cik svarīgi ir savlaicīgi sniegt palīdzību ar MSS sirgstošajiem, tādejādi veidojot līdzsvarotāku veselības aprūpes sistēmu.

Konferences programma

agenda-ffw-riga29042015.png