Preses relīzes

Šogad Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) absolvēs 31 doktorants medicīnas, farmācijas, juridiskās zinātnes un politikas zinātņu programmā, kas ir par sešiem studentiem vairāk nekā pērn. Visvairāk ir medicīnas (20) un juridisko zinātņu (9) doktorantūras programmas beidzēju. Izlaidums notiks šodien, 14. decembrī, plkst. 15.00 RSU Senāta zālē.

"Doktorantūrā nav nejaušu garāmgājēju. Tie ir mērķtiecības, neatlaidības un pacietības pilni gadi, kas ved augšup un paver jaunas iespējas gan pašam, gan sabiedrības kopējam labumam," saka RSU Doktorantūras nodaļas dekāns profesors Aigars Pētersons.

RSU patlaban piedāvā sešas doktorantūras studiju programmas: MedicīnaFarmācijaSocioloģijaJuridiskās zinātnesPolitikas zinātne, kā arī šogad pievienoto programmu Komunikācijas kultūra un multimediji. Studijas tajās ilgst trīs gadus, kuru laikā doktorants ar vai bez iepriekšējas pētniecības darba pieredzes studē noteiktus teorētiskos kursus, iegūst praktiskās iemaņas un patstāvīgi izstrādā zinātnisko darbu.

Promocijas darba aizstāvēšana notiek pēc doktorantūras studiju absolvēšanas. Šogad RSU aizstāvēti 14 promocijas darbi, un nākamā doktora grāda aizstāvēšana paredzēta 19. decembrī, kad medicīnas programmas doktorante Guna Bērziņa aizstāvēs promocijas darbu Rehabilitācijas rezultātu salīdzinājums personām pēc insulta Latvijā un Zviedrijā.

Papildu informācijai: