Preses relīzes

Sestdien, 30. martā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisināsies Atvērto durvju diena – pasākums, kura laikā augstskola iepazīstama līdz pēdējai vīlītei. Četru stundu garumā no 12.00 līdz 16.00 divās būtiskās lokācijās – augstskolas centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16 un Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Anniņmuižas bulvārī 26a – ar mācībspēku, studentu un dažādu tehnoloģiju palīdzību varēs teju aptaustīt savu nākotnes profesiju.

Atvērto durvju dienai startu dos augstskolas rektors profesors Aigars Pētersons ar uzrunu plkst. 12.00 RSU aulā. Pēcāk astoņas fakultātes iepazīstinās ar to paspārnē apgūstamajām programmām. Medicīnas fakultāte, Eiropas studiju fakultāte, Komunikācijas fakultāte, Juridiskā fakultāte, Zobārstniecības fakultāte ar interesentiem tiksies laika posmā no 12.30 līdz 13.30 dažādās lokācijās Dzirciema ielā 16, kur savu prezentāciju no 13.30 līdz 14.30 rādīs arī Farmācijas fakultāte. Savukārt Anniņmuižas bulvārī 26a studētgribētājus uz tikšanos no 14.00 līdz 15.00 aicinās gan Rehabilitācijas fakultāte, gan Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte.

Īpaši iekārtotās studentu telpās interesentus uz sarunu gaidīs visu trīs RSU sociālo zinātņu fakultāšu bakalaura studenti, kas stāstīs gan par studiju praktisko pusi, gan to, kādas karjeras iespējas konkrētā programma dod. Pēc fakultāšu prezentācijām ap 13.30 RSU politologi gaidīs uz izzinošo spēli Tavs politiskais pašportrets, bet ekonomisti jauniešus aicinās uz Līderības darbnīcu, savukārt augstskolas juristi no 12.00 līdz 15.00 piedāvās simulāciju aktivitāti Noziegumam pa pēdām – slepkavības atklāšanas anatomija, jauniešiem demonstrējot nozieguma notikuma vietas apskatē veicamās darbības. Potenciālie sociālo zinātņu maģistranti īpaši aicināti uz individuālām konsultācijām ar studiju programmu vadītājiem ēdnīcas telpās no 12.30 līdz 13.30.

Tikmēr Anniņmuižas bulvārī 26a fakultāšu prezentācijām sekos tikšanās topošajiem audiologopēdiem, ergoterapeitiem, fizioterapeitiem, rehabilitologiem, vecmātēm, veselības sporta speciālistiem, uzturzinātniekiem, mākslas terapeitiem, veselības psihologiem un citu specialitāšu studentiem, kā arī viņu mācībspēkiem. Arī šeit piedāvāsim saturu gan potenciālajiem pamatstudiju, gan maģistrantūras studentiem.

Būdama simulāciju izglītības flagmane Latvijā, RSU piedāvās ikvienam izmēģināt medicīnas un zobārstniecības simulāciju ierīces, kas studiju gaitās aizstāj pacientu. Augstskolas centrālajā ēkā ap 13.30 zobārstniecības studiju interesenti pēc fakultātes prezentācijas varēs doties ekskursijā uz preklīniku, kur būs iespēja iemēģināt roku 3D tehnoloģijās. Savukārt Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā no plkst. 13.00 līdz 16.00 izmēģināšanai būs pieejamas Baltijā modernākās mulāžas, mācību lelles un simulatori, ļaujot jauniešiem pieņemt simulētas dzemdības vai reanimēt pacientu.

Paralēli visa pasākuma laikā RSU centrālās ēkas vestibilā Komunikācijas fakultātes multimediju studija Skaļāk! piedāvās tiešraidi, aicinot jauniešus iesaistīties radio raidījuma veidošanā. Vienlaikus turpat vestibilā jaunieši varēs noorientēties profesiju labirintā, izmēģinot virtuālās realitātes spēli Vai Tev ir #iekšasstudētRSU?

Detalizēta pasākuma programma: https://www.rsu.lv/par-rsu/atverto-durvju-diena