Darbiniekiem
Sports

Šogad Tet Rīgas maratonā, kas notiks 19. maijā, zem Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) karoga plāno startēt 254 sportisti no 18 valstīm. Tas ir par divām valstīm vairāk nekā pērn, kad RSU sevi pierādīja ne vien kā lielāko komandu starp Latvijas augstskolām, bet arī kā starptautiskāko no visiem dalībniekiem.

Aptuveni pusi no šogad pieteiktās komandas veidos vietējie skrējēji. Otru pusi – lielākoties sportisti no Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas un Itālijas, taču uz starta līnijas plāno doties arī Portugāles, Lielbritānijas, Izraēlas, Indijas, Nīderlandes, Dānijas, Dienvidāfrikas, Šrilankas, Grieķijas, Luksemburgas, ASV un Afganistānas izcelsmes skrējēji. Vislielākais ārvalstnieku pārsvars RSU komandā vērojams tieši 42 km distancē, kur no 14 skrējējiem tikai divi ir no Latvijas. Savukārt iespējami labākais RSU komandas dalībnieka sniegums sagaidāms 10 km distancē, kurā startēt plāno medicīnas students Jāko Nieminens (Jaakko Nieminen) – Rīgas maratona 2017. un 2018. gada 10 km distances sudraba medaļas ieguvējs.

Kāpināt starptautisko skrējēju dalību ir viens no Tet Rīgas maratona rīkotāju tuvāko piecu gadu mērķiem, kad starptautisko skrējēju skaitu iecerēts palielināt līdz 10 tūkstošiem, panākot, ka katrs piektais sportists ir no ārvalstīm.

Šogad Rīgas maratons pirmoreiz tā vēsturē nesīs Zelta kvalitātes zīmi (Gold Label Road Race), ko, izvērtējot trasi, infrastruktūru, dalībnieku drošības pasākumus, pieejamo medicīnisko palīdzību un citus rādītājus, piešķir Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija. Pērn šādu kvalitātes zīmi nesa vien 36 maratoni visā pasaulē, piemēram, Tokijas, Parīzes, Ņujorkas, Bostonas, Berlīnes un citi prestiži skrējieni. Rīga ir vienīgā pilsēta Ziemeļeiropā, kuras maratonam piešķirta Zelta kvalitātes zīme. Maratons Latvijas galvaspilsētā notiek kopš 1991. gada.

Fotogalerija no 2018. gada maratona