Šomēnes notiks RSU Studējošo pašpārvaldes vēlēšanas Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

Novembris RSU Studējošo pašpārvaldei (SP) vienmēr ir asociējies ar pārmaiņām – vēlēšanām. Gan iekšējām pārmaiņām pašā RSU SP padomē un valdē, gan Ārvalstu studentu asociācijas jeb International Students Association (ISA) valdē.

RSU SP padomē ir 36 padomes biedri – RSU studenti, kuri pārstāv visu universitātes fakultāšu studējošos. Par padomes biedru var kļūt jebkurš studējošais, piedaloties vēlēšanās, kurām šogad var pieteikties līdz 8. novembrim, aizpildot anketu RSU Studējošo pašpārvaldes mājaslapā; balsot par savas fakultātes kandidātiem varēs no 10. līdz 16. novembrim Studējošo portālā Universum.

Būt SP padomes biedram nozīmē pārstāvēt savas fakultātes studējošo intereses un viedokli, tā ir iespēja pastāvīgi būt informētam par aktuālākajiem procesiem universitātes un valsts līmenī, kuri skar studējošos. Kļūstot par padomes biedru, tu iegūsi neiedomājamu pieredzi un pievienoto vērtību ikdienas studiju dzīvei!

Pēcāk, novembra beigās, jaunās padomes pirmajā sēdē, tiek ievēlēta RSU SP valde, t. i., SP izpildvara, ko pārstāv septiņi valdes locekļi, trīs vietnieki, priekšsēdētājs un priekšsēdētāja palīgs. Valde ir atbildīga par galvenajiem notikumiem pašpārvaldē, pildot viņiem uzticētos pienākumus un iesaistot citus studējošos dažādās aktivitātēs. Valdes amatiem varēs pieteikties no 13. novembra.

isa_elections_2017.jpgNovembrī mainās arī ārvalstu studējošo pārstāvji International Students Association (ISA), kas darbojas, lai veicinātu ārzemju studentu integrāciju un veidotu tiem patīkamu vidi studiju procesā RSU. ISA mērķis ir nodrošināt studentiem iespējas izmantot un attīstīt talantu, prasmes un intereses, izmantojot dažādas akadēmiskās, sociālās un kultūras programmas. Lai gan ISA ir ārzemju studentu organizācija, ir svarīgi atcerēties, ka tajā var darboties pilnīgi visi RSU studējošie.

ISA vēlēšanas šogad norisināsies 16. novembrī plkst. 18.00 RSU 1. auditorijā. Tajās tiks ievēlēta jaunā, 2018. gada, valde 12 cilvēku sastāvā. Atšķirībā no RSU SP valdes vēlēšanām, ISA valdes vēlēšanās balstiesīgs ir ikviens apmeklētājs – katrs var izteikties un pēcāk nobalsot.

Iesaisties un audz kopā ar RSU SP!