Darbiniekiem

Ik gadu aprīlī tradicionāli notiek Lielā talka (šogad – 24. aprīlī), kurā sakopjam savu apkārtni, lai pavasaris var plaukt pilnā krāšņumā, taču šajā laikā būtu jāparūpējas arī par sevi: savu ķermeņi, prātu un emocionālo pasauli, lai būtu veseli un moži. Ieklausies, ko video padomos stāsta mūsu augstskolas eksperti par šo plašo iespēju laiku, kad sakārtojam sevi un savu vidi!

Aigars_Petersons_sq.png

Šogad talkas moto ir sevišķi nozīmīgs: “Katrs atsevišķi, bet visi kopā!” Tas atspoguļo pašreizējo realitāti, kad stingri jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi un kopīga tikšanās klātienē ir ierobežota. Moto arī uzsver, ka mums jāturpina sakārtot apkārtējo vidi un jāizvirza ilgtspējīgas attīstības mērķi.
Diemžēl šogad Lielajā talkā nevarēsim tikties klātienē, lai sakoptu Rīgas Stradiņa universitātes apkārtni. Aicinu katru individuāli piedalīties Lielās talkas kustībā, ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus! Rūpēsimies par ilgtermiņa vērtību nostiprināšanu un par savu personisko izaugsmi nenoteiktības pilnajā laikā. Katrs no mums var pielikt roku, lai Latvija kļūtu par tīrāko un zaļāko valsti pasaulē!
Uz tikšanos Lielajā talkā!

RSU rektors prof. Aigars Pētersons

Kas jādara, lai Lielā talka būtu cilvēkam un videi draudzīga?

RSU Darba drošības un vides veselības institūta direktors asoc. prof. Ivars Vanadziņš stāsta, kā pareizi savākt un utilizēt atkritumus un ko darīt ar bīstamajiem atkritumiem. Atceramies, ka dedzināt drīkst tikai zarus un lapas!

Ķermenim un prātam noder ciguns – Ķīnas tradicionālais vingrošanas veids

RSU Rehabilitācijas fakultātes dekāne prof. Signe Tomsone atzīst, ka ciguns ir viena no aktīvajām prāta un ķermeņa kustību terapijām, kas kompleksā veidā (kustības, elpošana un domāšana) var veicināt un palīdzēt uzturēt cilvēka veselību. Ciguna vingrojumus video demonstrē ciguna un taidzi instruktore Daiga Šļahota.

NOSKATĪTIES VIDEO

Veselā miesā vesels gars! Ieteikumi pareizai nūjošanai

Nūjošana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā būt aktīvam. Kā to darīt pareizi, stāsta RSU Sporta un uztura katedras asoc. prof. Irēna Upeniece.

noskatīties video

Pēc fiziskā darba vai sporta aktivitātēm var pamieloties ar veselīgu desertu

RSU Sporta un uztura katedras docētājas un uztura speciālistes Ilzes Luteres recepte veselīgam desertam no linsēklām, garšvielām, avenēm un grieķu jogurta – tikai 75 kalorijas vienā porcijā.

noskatīties video

RSU Youtube kontā var apskatīt arī citus video par veselīgu brokastu un pusdienu gatavošanu, ēdieniem sirds veselībai, kā arī ieteikumiem par svaigu sulu lietošanu.