Rezidentūra
Dzemdniecība un ginekoloģija

26. un 27. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē norisināsies pirmais Austrumeiropas Ginekoloģijas un dzemdniecības rezidentu un studējošo kongress, kurā aicinām piedalīties nozares interesentus – rezidentus un studentus. Kongresu organizē Latvijas Ginekoloģijas un dzemdniecības rezidentu asociācija un RSU Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātniskais pulciņš sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju. Pasākumu atbalsta Eiropas Ginekoloģijas rezidentu asociācija (ENTOG European Network of Trainees in Obstetrics and Gynaecology), kā arī arī Eiropas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija (EBCOG European Board & College of Obstetrics and Gynaecology).

Kongresa mērķis ir pilnveidot teorētiskās un praktiskās zināšanas ginekoloģijas un dzemdniecības nozarē, kā arī veicināt zinātnisko aktivitāti un stiprināt sadarbību starp Austrumeiropas valstu nozares speciālistiem.

Nozīmīga kongresa daļa būs EBCOG vadošo speciālistu (Dr. Angelique Goverde un prof. Juriy Wladimiroff) ziņojums par EBCOG-PACT (European Board & College of Obstetrics and GynaecologyProject for Achieving Consensus in Training), kas veidots, lai sasniegtu līdzvērtīgu apmācību Eiropas valstīs. Papildus būs iespēja pilnveidot praktiskās iemaņas vadošo speciālistu uzraudzībā ar sekojošām meistarklasēm – laparoskopisko iemaņu treniņš, kolposkopija, starpdisciplināra pieeja pēcdzemdību asiņošanas gadījumā, ievads ginekoloģiskajā ultrasonogrāfijā, kā arī īpašie viesi no Austrālijas vadīs meistarklasi par vakuumekstrakcijas pielietojumu dzemdniecībā.

Zinātniskā programma ir lieliska iespēja gan rezidentiem, gan studentiem prezentēt zinātniski pētnieciskos darbus un klīnisko gadījumu apskatus (kopumā saņemts vairāk nekā 30 zinātnisko darbu un klīnisko gadījumu apskatu).

Studenti savas zināšanas varēs pārbaudīt pirmajā Austrumeiropas valstu studentu olimpiādē, kurā būs nepieciešamas gan teorētiskās, gan praktiskās iemaņas.

RSU Tālākizglītības fakultātes rezidentūras ginekoloģijas un dzemdību speciālistu programmas vadītāja docente Jana Žodžika: "Šis Rīgas Stradiņa universitātes studentu un rezidentu, kā arī Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas organizētais pasākums ir īpašs ne tikai RSU, bet arī visas valsts mērogā, jo Latvijā pirmo reizi notiks Austrumeiropas topošo ginekologu un dzemdību speciālistu konference. Tas ir nozīmīgs solis pretim EBCOG pasludinātajam mērķim nodrošināt vienāda augsta līmeņa mātes un bērna veselības aprūpes modeli visā Eiropā. Kurš gan cits, ja ne mūsu jaunie kolēģi spēs augt, mācīties un tiekties sniegt kvalitatīvu medicīnisko aprūpi sievietēm! Sadarbība un pieredzes apmaiņa starp dažādām valstīm paplašina redzes loku un rada iespēju paradīt labāko praksi, kas ir arī pie mums. Lai nodrošinātu kvalitatīvu jauno ārstu apmācību, svarīgi savas pedagoģiskās prasmes uzlabot arī pasniedzējiem, tāpēc vērā ņemams notikums ir EBCOG izstrādātie TTT (Train the trainers) kursi, kuri tiks organizēti šā pasākuma laikā un būs pieejami 15 apmācīttiesīgajiem ginekologiem, dzemdību speciālistiem. TTT kursos plāno piedalīties daļa RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras pasniedzēju ar mērķi uzlabot prasmes rezidentu apmācībā, līdz ar to veicot ieguldījumu vēl kvalitatīvāku jauno speciālistu izaugsmē.”

"Šis pasākums ir kā turpinājums jau četrus gadus ilgušai tradīcijai – Baltijas Ginekoloģijas un dzemdniecības pulciņu kopsēdēm. Šo gadu laikā studenti ir īstenojuši savu ieceri un kļuvuši par rezidentiem, kuri vēlas turpināt šo sadarbību un pieredzes apmaiņu. Iedvesmojoties no ENTOG ikgadējās rezidentu apmaiņas programmas, arī mēs esam raduši iespēju septiņiem ginekoloģijas nozares rezidentiem sniegt iespēju ielūkoties mūsu ikdienas darbā klīnikās pāris dienas pirms kongresa. Liels bija mūsu pārsteigums, ka kongresā dalību pieteikuši ne vien Austrumeiropas, bet arī Rietumeiropas pārstāvji, līdz ar to paredzamas interesantas diskusijas ar daudzpusīgu skatījumu. Kopumā sagaidām aptuveni 200 dalībnieku no 15 Eiropas Savienības valstīm, kā arī no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Austrālijas – kas ir ļoti labs rādītājs kongresam, kas notiek pirmo reizi! Manuprāt, vislielākā apbrīna vērts ir fakts, ka kongresu organizējusi topošo ārstu un studentu komanda paralēli studijām un intensīvam darbam slimnīcās,” stāsta kongresa idejas autore RSU otrā gada rezidente ginekoloģijā un dzemdniecībā dr. Elizabete Pumpure.

ginekologijas_rezidentu_kongress_orgteam.jpg

Kongresa rīkotāju komanda nepilnā sastāvā: (no labās) dr. Maija Koka, studente Krista Krūmiņa, dr. Zane Ozolniece, studente Zane Rostoka, dr. Anita Ungure, studente Irina Morozova, dr. Jeļizaveta Murzina, dr. Elizabete Pumpure.

Pasākums nebūtu iespējams bez Rīgas Stradiņa universitātes, kā arī Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas atbalsta. Pateicamies par atsaucību Rīgas Dzemdību namam, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai, P. Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai un SIA MyClinic Riga par viesrezidentu uzņemšanu. Vēlamies pateikties arī uzņēmumiem, kuri finansiāli atbalstījuši iespēju rezidentiem un studentiem apmeklēt šādu pasākumu par relatīvi zemām izmaksām: Arbor Medical, Bayer, Gedeon Richter, Medicīnas sabiedrība ARS, Veselības centru apvienība, MFD Veselības grupa, Bionorica un Tērvete.

Kongresa organizatoru komanda ar lielu prieku gaidīs visus interesentus!

Kongresa vietne

Kongresa Facebook lapa