Absolventiem
Darbiniekiem

Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) šogad absolvēja vairāk jauno ārstu rezidentu nekā pērn, turklāt pieaudzis to jauno mediķu skaits, kuri par studiju bāzes vietu izvēlējušies reģionālās ārstniecības iestādes. Jauno ārstu izlaidumā 25. septembrī sveicām 144 RSU Rezidentūras studiju fakultātes absolventus. Jaunie mediķi studējuši gan par valsts budžeta, gan privātajiem līdzekļiem un pārstāv 44 pamatspecialitātes, apakšspecialitātes un papildspecialitātes. Šāgada absolventu vidū visvairāk ir ģimenes ārstu, psihiatru, neirologu, radiologu diagnostu, pediatru un algologu.

"Noslēdzošais rezidentūras gads COVID-19 apstākļos mūsu jaunajiem speciālistiem ir bijis īpaši izaicinošs, bet vienlaikus ļoti norūdošs. Mums ir milzu prieks par ikvienu jauno speciālistu, kurš šoruden dosies patstāvīgās mediķa gaitās. Gadu no gada ar gandarījumu secinām, ka palielinās to jauno ārstu skaits, kuri kā rezidentūras studiju bāzes vietu izvēlējušies reģionālo ārstniecības iestādi – speciālistu piesaiste darbam reģionos ir valsts mēroga prioritāte veselības aprūpē. Lielākā daļa no šiem jaunajiem speciālistiem ir noslēguši vienošanos ar slimnīcām un veselības centriem reģionos par darba attiecību turpināšanu arī pēc rezidentūras," norāda Rezidentūras studiju fakultātes dekāne prof. Ilze Grope. Kā uzsver profesore, 31 rezidentam jeb  21 % no šāgada absolventiem rezidentūras darbavieta ir bijusi reģionālā ārstniecības iestāde.

Jaunos ārstus izlaidumā sveica veselības ministre Ilze Viņķele (AP), Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece, nacionālo un reģionālo ārstniecības iestāžu pārstāvji, RSU mācībspēki un vadība.

Papildus 144 jaunajiem mediķiem, kuri diplomu saņēma šomēnes, gada sākumā mūsu augstskolu absolvēja vēl 13 jaunie ārsti. Kopumā RSU rezidentūrā patlaban studē 929 jaunie speciālisti. Studējošie sāk rezidentūru pēc pamatizglītības iegūšanas medicīnā, un studiju ilgums ir no viena līdz sešiem gadiem atkarībā no izvēlētās specialitātes. Sekmīgi absolvējot rezidentūru, tiek piešķirta speciālista kvalifikācija, kas jaunajiem profesionāļiem ļauj strādāt par patstāvīgi praktizējošiem ārstiem.

Izlaiduma fotogrāfijas

25.09.20 Rezidentu izlaidums