Absolventiem
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Piektdien, 21. jūnijā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) sāksies vasaras izlaidumu laiks. Pirmie diplomu saņems RSU Liepājas filiāles absolventi – 58 jaunie veselības aprūpes speciālisti. Savukārt no 25. līdz 28. jūnijam izlaidumi turpināsies Rīgā, RSU aulā, kur deviņu fakultāšu izlaidumos diplomus saņems 960 absolventi, tostarp 118 ārvalstu studenti. Kopskaitā šovasar RSU diplomu saņems 1018 absolventi, no kuriem 258 pārstāv sociālās zinātnes.

Jauno veselības aprūpes speciālistu vidū, kuri 21. jūnijā Liepājas Olimpiskajā centrā saņems RSU Liepājas filiāles diplomu, ir gan māszinību absolventi, gan ārstnieciskie masieri un ārsta palīgi. RSU Liepājas filiāle kā vienīgā šīs jomas augstskola Kurzemē ir nopietna reģionāla kadru kalve veselības aprūpes iestādēm. Domājot par medicīnas māsu kompetences audzēšanu, šovasar filiāle piedāvā iespēju studēt māszinības arī maģistrantūras līmenī, un, iespējams, daļa jauno medicīnas māsu, kas saņems diplomu 21. jūnijā, jau septembrī turpinās studijas.

Savukārt RSU aulā izlaidumu maratonu otrdien, 25. jūnijā, plkst. 15.00 sāks Ārvalstu studentu nodaļa, kuru šogad absolvēs 95 jaunie ārsti un 23 zobārsti. Šāgada absolventi pārstāv 20 valstis – ASV, Austriju, Azerbaidžānu, Franciju, Grieķiju, Gruziju, Izraēlu, Īriju, Ķīnu, Kanādu, Latviju, Lielbritāniju, Nīderlandi, Norvēģiju, Portugāli, Somiju, Spāniju, Šrilanku, Vāciju un Zviedriju.

Trešdien, 26. jūnijā, plānoti izlaidumi RSU sociālo zinātņu absolventiem. Plkst. 11.00 savus 77 absolventus – jaunos politologus, starptautiskā biznesa, mārketinga, tiesību un reklāmas ekspertus, kā arī starta uzņēmējdarbības speciālistus – sveiks Eiropas studiju fakultāte, bet plkst. 14.00 diplomus saņems 61 Komunikācijas fakultātes beidzējs, kuru vidū ir žurnālisti, psihologi, sociālie antropologi, sociologi, fotogrāfi, multimediju komunikācijas un sabiedrisko attiecību eksperti. Skaitliski jaudīgākie RSU sociālo zinātņu pārstāvji – Juridiskā fakultāte – 120 tiesību zinātņu absolventus sveiks plkst. 17.00.

Ceturtdien, 27. jūnijā, plkst. 12.00 diplomus absolventiem pasniegs Rehabilitācijas fakultāte. To šogad beigs 134 fizioterapeiti, audiologopēdi, ergoterapeiti, uztura speciālisti, rehabilitologi un tehniskie ortopēdi. Savukārt plkst. 16.00 diplomus saņems Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes absolventi: 183 māszinību, sabiedrības veselības, sociālā darba, uzturzinātnes, veselības vadības eksperti, kā arī vecmātes, veselības psihologi un supervizori.

Izlaidumu virkne noslēgsies piektdien, 28. jūnijā. Plkst. 12.00 izlaidums sāksies Medicīnas fakultātei, kuru šogad beidz 191 absolvents. Savukārt plkst. 16.00 sekos Zobārstniecības fakultātes un Farmācijas fakultātes izlaidums, kad diplomus saņems 45 jaunie zobārsti un zobu higiēnisti, kā arī 31 jaunais farmaceits.