Atzinība
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Pēc vairāk nekā trīs gadu pauzes sestdien, 10. septembrī, Rīgas Latviešu biedrības namā aizvadīta tradicionālā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Akadēmiskā balle, kas šoreiz noritēja jubilejas noskaņās, jo tika rīkota 20. reizi augstskolas vēsturē. Balli plaši apmeklēja RSU darbinieki, studenti un augstskolas vadība, kā arī lūgtie viesi, tostarp ministri, citu augstskolu rektori, prorektori, valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

akademiska_balle_2022-02.jpg

Kā vēsta balles devīze, tā noritēja ad honorem artes, scientia, veritas jeb par godu mākslai, zinātnei, patiesībai, un pasākumā tika ne vien svinēti augstskolas sasniegumi, bet arī cildināti cilvēki un struktūrvienības, kuru pienesums ir īpaši izceļams. RSU Gada balvas tika pasniegtas gan izcilākajiem studentiem, darbiniekiem, absolventiem, zinātniekiem un struktūrvienībām, gan par mūža ieguldījumu.

Sveicam programmas Farmācija 5. kursa studentu Elvi Pumpuru kā Gada studentu, programmas Biomedicīna 2. kursa studenti Laumu Ieviņu kā Gada maģistranti, Rezidentūras studiju fakultātes 3. studiju gada ķirurga specialitātes rezidentu Arturu Truškovu kā Gada rezidentu, Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras docētāju Mirdzu Kursīti kā Gada docētāju, studiju programmas Politikas zinātne doktorantu Vinetu Kleinbergu kā Gada doktoranti, Dokumentu pārvaldības un arhīva daļas galveno lietvedi Ingunu Grebsteli kā Gada administrācijas darbinieci, Molekulārās ģenētikas zinātniskās laboratorijas vadošo pētnieci Lindu Gailīti kā Gada zinātnieci.

akademiska_balle_2022-01.jpg

Gada struktūrvienības godu saņēma Informācijas tehnoloģiju departaments, bet atzinības rakstus šai kategorijā ieguva Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra un Anatomijas muzeja komanda. Tikmēr Gada balva par mūža ieguldījumu piešķirta Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta vadošajai pētniecei Modrai Murovskai, bet Absolventu asociācijas gada balvu saņēma Iekšķīgo slimību katedras docētāja profesore Ilze Konrāde.

Pēc Gada balvu pasniegšanas balles viesi jau tradicionāli dejoja polonēzi, bet pārējo svētku vakaru vadīja, tērzējot un dejojot klasiskās un modernās dejas. Ballē muzicēja Bigband Jelgava, Aija Vītoliņa, Mārtiņš Kanters, grupa Zelta vilks un dīdžejs Kārlis Ķilkuts. Vienlaikus balles viesi piedalījās vairākās radošajās darbnīcās un meistarklasēs. Pasākumu vadīja aktrise Ieva Segliņa-Krūzkopa un Latvijas Nacionālās operas un baleta dziedātājs Edgars Ošleja.