EIT Health

Studentu dalība hakatonos veicina iegūto zināšanu nostiprināšanu praksē, dod studentiem motivāciju darboties komandā un izvērtēt savu pienesumu kopīga mērķa sasniegšanā.

Tāpat mūsdienu apstākļos nenovērtējama ir iegūtā starptautiskā pieredze, savu spēju pārbaudē starptautisku komandu konkurencē. Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības kopienas (EIT Health) un RSU organizētajā i-Days hakatonā EIT Health Career Path From Students To Innovators fināls notika 24. un 25. novembrī Vīnē.

24. novembrī norisinājās pasākuma galvenā daļa – 24 komandas no dažādām Eiropas pilsētām iepazīstināja žūriju ar savām biznesa idejām inovācijas medicīnā, savukārt 25. novembrī norisinājās dažādi darbsemināri, kuros dalībniekiem bija iespēja iegūt jaunas prasmes un starptautiskus kontaktus (skat. pasākuma plānu).

eit-health_1.png

eit_health_4.jpgRSU pasākumā pārstāvēja Eiropas studiju fakultātes bakalaura studiju programmas Starptautiskā mārketinga un reklāma studenti Izabella Rumkovska, Diāna Avota, Bruno Marts Milbrets un Edvīns Volodins. Šī komanda (attēlā) ar savu biznesa ideju E-med Space uzvarēja šā gada 8.–11. novembrī notikušajā hakatona Latvijas posmā un izcīnīja iespēju piedalīties Eiropas finālā Vīnē, Austrijā. E-med Space ir Eiropā bāzēta lietotne, kas ietvertu pacientu veselības vēsturi, ārsta apmeklējumus un mākslīgā intelekta algoritmu. Mākslīgā intelekta algoritms noslēgtu pacientu veselības vēsturi un brīdinātu viņus par iespējamām veselības problēmām, slimībām, pamatojoties uz ģimenes veselības un slimības vēsturi.

Vispārīgia informācija

LinkedIn ieraksts

eit_health_3.pngStudentus dalībai hakatonā motivēja lektore un studiju programmas vadītājā Kristīne Blumfelde-Rutka: “Prieks par studentu aktivitāti un atsaucību, kad uzrunāju dalībai hakatonā Latvijas posmā. Inovācijas medicīnā ir ļoti būtisks temats gan sabiedrības veselības, gan veselības aprūpes jomā. Zināšanas par starptautisko mārketingu un prasmes, veidojot biznesa ideju prezentācijas, ļāva studentiem godam pārstāvēt RSU starptautiskā pasākumā.”

Atziņas no studentiem

• “Šis bija ļoti vērtīgs pasākums, kas lika uzdrīkstēties pamēģināt ko jaunu un izkāpt ārā no komforta zonas. Esmu pārliecināta, ka iegūtā pieredze idejas izveidē un aizstāvēšanā, spēja sastrādāties komandā, būšana citā vidē, citā valstī, kā arī iegūtie citu dalībnieku kontakti noteikti turpmāk noderēs, ja ne medicīnas inovāciju jomā, tad pavisam noteikti izvēlētajā nozarē. Novēlu arī citiem uzdrīkstēties un, iespējams, tieši tava inovācija aizraus ne tikai Latvijas žūriju un dalībniekus, bet arī Eiropas līmenī.”

• “Pirmais ko ieguvu, ir pieredze. Uzzināju ko jaunu, iepazinu citas valsts kultūru. Pats galvenais ir jaunas zināšanas.”

• “Ieguvu iemaņas plāna un prezentāciju izveidošanā. Prezentācijai bija jābūt daudz strukturētākai un aptverošākai. Ja piedalītos vēlreiz ar šādu ideju, tad būtu jādemonstrē gatavs prototips un daudz aptverošāka prezentācija ar vajadzīgajiem parametriem.”

• “Gāja ļoti krāšņi. Uzņemšana – superīga, stress mazliet arī bija, arī pakonsultēties ar citu valstu studentiem bija noderīgi. Ļoti daudzi dalībnieki bija mediķi vai inženieri ar PhD, un, manuprāt, mēs bijām vienīgie mazliet savādie mārketinga speciālisti.”

Liels paldies RSU Starptautisko sakaru departamentam un Marutai Funtai par Latvijas pārstāvniecības organizēšanu pasākumā.