16. un 17. maijā Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas un antropoloģijas institūts pulcēja zinošākos Baltijas valstu pirmā gada Medicīnas fakultātes studentus XVI  Starptautiskajā anatomijas olimpiādē. Šogad anatomija bija ietverta mākslas jomā, jo tēma bija Ars divina jeb Anatomijas māksla.

Starptautiskā anatomijas olimpiāde norisinājās jau 16. reizi, un tajā pieadalījās astoņas komandas no Rīgas Stradiņa universitātes un pa divām no Tartu Universitātes un Lietuvas Veselības zinātņu universitātes.

Divu dienu garumā komandām bija iespēja saliedēties, pārbaudot ne tikai savas teorētiskās zināšanas testā, bet arī praktiskās zināšanas atraktīvos un uz erudīciju balstītos uzdevumos. Dalībniekiem bija jāvada savi komandas biedri pa šķēršļu joslu, nosaucot tikai anatomiskās struktūras, no plastilīna atveidoja orgānus, kuri bija jāuzmin komandas biedriem, kā arī dziesmās centās saklausīt anatomiskos terminus. Komandas arī atrādīja sagatavoto mājasdarbu, kur video iepazīstināja gan ar komandu, gan arī sniedza informatīvu ieskatu par cilvēka ķermeņa attēlojumu dažādos mākslas periodos.

Olimpiādes dalībnieki atzina, ka šo divu dienu laikā labāk iepazina savus kursabiedrus un ārvalstu kolēģus, kā arī pārliecinājās par savu anatomijas zināšanu stiprumu un vēl iespējām tās pilnveidot.

Starptautiskās anatomijas olimpiādes 2019 uzvarētāji

I vieta – Extracranial Knowledge (Tartu Universitāte)
II vieta – It’s gonna tibia okay (Lietuvas Veselības zinātņu universitāte)
III vieta – Pelvis Presley (Rīgas Stradiņa universitāte)