Starptautiskā sadarbība

3. un 4. decembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) viesojās Pasaules biostatistikas asociācijas (International Biometric Society) valdes pārstāvji saistībā ar 31. Starptautiskās biostatistikas konferences rīkošanu Rīgā 2022. gadā. Vizītes mērķis bija iepazīties tuvāk ar pilsētu un tās iespējām uzņemt tik plašu pasākumu. Viesi apmeklēja potenciālās norises vietas – RSU centrālo ēku Dzirciema ielā un Radisson Blu Latvija Hotel konferenču zāles, kā arī citas iestādes ar konferenci saistīto pasākumu rīkošanai.

Vizītes laikā IBS pārstāvji – Tartu Universitātes profesore Krista Fišere (Krista Fischer), Lēvenas Universitātes profesors Gērts Verbeke (Geert Verbeke), Asociācijas izpilddirektors Pīters Dohertijs (Peter Doherty) un konferences rīkošanas kompānijas MCI Group pārstāvis Alans Lī (Alan Lee) – tikās ar RSU medicīnas studiju prorektoru prof. Gunti Bahu, RSU Starptautisko sakaru departamenta direktori Baibu Pētersoni un Statistikas mācību laboratorijas vadītāju Andreju Ivanovu. Tikšanās laikā tika prezentēta RSU un tās iespējas konferences organizēšanai, kā arī tika pārrunāta potenciālā sadarbība 2019. gadā plānotās profesionālas maģistra studiju programmas Biostatistika izveidē.

Starptautisko sakaru departamenta kolēģi izrādīja RSU centrālās ēkas lielākās auditorijas, aulu, Senāta zāli, bibliotēku un jaunās kopmītnes ēku Dārza ielā. Tā kā parasti Starptautiskās biostatistikas konferences apmeklē 800–1000 biostatistiķu no visiem pasaules kontinentiem un tā ilgst sešas dienas – no svētdienas līdz nākamajai piektdienai, tās norisei tiktu piedāvātas visās lielākās RSU centrālās ēkas auditorijas, aula, vestibils un ēdnīcas telpa.

Plānots, ka konference varētu notikt 2022. gadā jūlijā. Lēmums par konferences norises vietu tiks pieņemts janvārī Asociācijas valdes sēdē, ņemot vērā pārstāvju ieteikumus.

ibs-visit-rsu.jpg