Ar studentiem no Latvijas, Vācijas, Lielbritānijas, Armēnijas, Gruzijas un Kamerūnas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) šajā akadēmiskajā gadā pirmoreiz startējusi studiju programma International Governance and Diplomacy (Starptautiskā pārvaldība un diplomātija). Programmu angļu valodā īsteno Eiropas studiju fakultāte, un divu studiju gadu laikā tā sagatavos kvalificētus starptautisko attiecību speciālistus ar plašām karjeras iespējām.

rsu_diplomatijas_programma_eng-lead.jpg

"RSU pieredze, izglītojot nākamos politologus un starptautisko attiecību speciālistus, stiepjas vairāk nekā 20 gadu garumā, un šajā laikā augstskola ir kļuvusi par Latvijas zīmolu kā starptautiskai karjerai sagatavotu politologu kalve. Studiju programma angļu valodā ir dabisks nākamais mūsu fakultātes attīstības solis," norāda Eiropas studiju fakultātes dekāns profesors Andris Sprūds.

"Mūsu studentiem tagad ir iespēja iegūt starptautisko attiecību un diplomātijas maģistra grādu angļu valodā un starptautiskā vidē tepat Latvijā. Ārvalstu studentiem tā ir iespēja pastiprināti apgūt Baltijas valstu perspektīvu starptautiskajā politikā," norāda maģistra studiju programmas vadītājs doc. Māris Andžāns. Līdz ar šo programmu RSU starptautisko studentu saimē pieaug to studentu skaits, kas apgūst sociālās zinātnes. Lielākā daļa ārvalstu studentu RSU studē medicīnu, zobārstniecību un citas veselības aprūpes jomas. Kopumā šo akadēmisko gadu RSU sāka 329 pirmkursnieki no 31 valsts, galvenokārt no Vācijas, Zviedrijas un Somijas.