Darbiniekiem

Rīgas Stradiņa universitātes Statistikas mācību laboratorija izmēģina inovatīvu pieeju statistikas konsultācijām – lietojumprogrammas Skype izmantošanu.

Konsultācija notiek sazvanoties caur Skype un izmantojot ekrāna koplietošanas (sharing) opciju, kas parāda pasniedzējam studenta datora darbvirsmu un sniedz iespēju sekot līdzi studenta darbībām un ar paskaidrojumu palīdzību norādīt kā veikt statistikas analīzi. Šāda veida konsultācijas atļauj paralēli atbildēt uz studenta uzdotajiem jautājumiem un nepieciešamības gadījumā meklēt papildu informāciju interneta pārlūkprogrammā.

Lektori uzsver, ka studentiem Skype konsultācijas formāts ir ērts un praktisks, jo pētījuma dati uzreiz tiek saglabāti studenta datorā, kā arī visa nepieciešamā informācija saistībā ar pētījumu ātri var tikt pārsūtīta ar Skype palīdzību. Turklāt studenti, kuriem ir bijušas konsultācijas statistikā izmantojot Skype, atzīst, ka šāda veida komunikācija ir tikpat kvalitatīva kā konsultācija, kas tiek sniegta klātienē. Studenti uzsver, ka Skype sniegtās konsultācijas ir vienkāršas, laiku ekonomējošas un ērtas, kā arī iesaka, vajadzības un vēlmes gadījumā, šo iespēju izmantot arī citiem.

Ja RSU studējošais vēlas saņemt konsultāciju statistikā caur Skype, būtu ieteicams to norādīt komentāru sadaļā, aizpildot pieteikumu statistikas konsultācijai.