Attīstība

24. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātē Dzirciema ielā 16 svinīgi tika atklātas Stomatoloģijas fakultātes preklīnikas mācību telpas. Tā ir modernākā stomatoloģijas pirmsklīnisko mācību bāze Ziemeļeiropā. „Šādas tehnoloģijas patlaban ir pieejamas vien 12 pasaules valstīs,” saka fakultātes dekāne profesore Ingrīda Čēma.

Jaunā mācību bāze tika veidota divus gadus, sākot no 2012. gada sākuma, ieguldot 1,2 miljonus latu (vairāk nekā 1,6 miljoni eiro). Tajā izvietoti 32 simulatori ar fantoma galvu, deviņi virtuālie simulatori rekonstruktīvai zobārstniecībai, četri – mutes, sejas un žokļu ķirurģijai, kā arī deviņi elektroniskie mikroskopi histoloģijas apguvei stomatoloģijā.

Uz aviopilotu apmācības simulatoru bāzes veidotās jaunajās stomatoloģijas mācību tehnoloģijās izmantoti trīsdimensiju datorattēli ar plašu klīnisko gadījumu klāstu. Šāds tehniskais nodrošinājums pagaidām ir tikai dažās pasaules valstīs.

Preklīnikas atklāšanā piedalījās RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, veselības ministre Ingrīda Circene, RSU Stomatoloģijas fakultātes vadība un citi viesi.

„Mums jau šobrīd ir ko piedāvāt – mūsu stomatoloģiskās programmas tiek augstu vērtētas visā Eiropā, mūsu speciālisti ir konkurētspējīgi un pieprasīti visā pasaulē. Ir būtiski stiprināt pārliecību, ka arī tik salīdzinoši maza valsts kā Latvija var piedāvāt augsta līmeņa un konkurētspējīgu veselības aprūpes nozares izglītību,” preklīnikas atklāšanā uzsvēra ministre. Savukārt RSU rektors profesors Jānis Gardovskis norādīja, ka inovatīvas tehnoloģijas ir viens no RSU izglītības kvalitātes stūrakmeņiem. „Mūsdienās medicīnas un stomatoloģijas izglītībā arvien plašāk tiek izmantotas mācību tehnoloģijas, kurās ieprogrammētas sarežģītas klīniskās situācijas. Tas ļauj studentiem un pacientiem drošā veidā apgūt ārstiem praksē nepieciešamās kompetences, zināšanas un prasmes, rezultātā augstskolu absolvējot jau kā augstas raudzes speciālistiem. Jaunais mācību centrs ļaus RSU arvien vairāk piesaistīt gan vietējos, gan arī ārvalstu studentus no Eiropas un no citām pasaules valstīm, piedāvājot stomatoloģijas izglītību ar vēl augstāku kvalitāti," – tā mūsu universitātes rektors.