Viedoklis
Starptautiskā sadarbība

Esmu Rīgas Stradiņa universitātes bakalaura studiju programmas Sociālais darbs studente. 2. kursa 1. semestrī devos Erasmus+ mobilitātē uz Vāciju, Mainzu. Jau sen biju izlēmusi, ka studiju laikā noteikti izmantošu iespēju studēt arī ārpus Latvijas. Bija skaidrs, ka došos uz Vāciju, jo ļoti labi pārvaldu vācu valodu.

klinta-beļūne-svslf-studente-erasmus.jpgIerodoties Vācijā, biju entuziasma pilna un atvērta visiem piedzīvojumiem, kas mani sagaidīja jaunajās pagaidu mājās. Jāpiebilst, ka studentam, lai īstenotu mobilitāti, pašam jāiegulda daudz darba, jākārto daudz papīru lietas, jāmeklē dzīvesvieta, jākontaktējas ar uzņemošo universitāti. Taču tieši paša ieguldītais laiks un pūles, lai nonāktu Erasmus sapnī, tam piedod vēl lielāku pievienoto vērtību.

Erasmus laikā dzīvoju dzīvoklī ar trim dzīvokļa biedriem, vāciešiem, šie cilvēki kļuva par vieniem no maniem labākajiem draugiem. Mobilitātes sākumā saņēmu ļoti lielu atbalstu un palīdzību no dzīvokļa biedriem gan organizatoriskās lietās, gan sadzīvē.

Uzņemošā Mainz Catholic University of Applied Sciences nebija liela (mazāk nekā 2000 studentu), tur strādājošais personāls un docenti ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi. Darīja visu, lai es tur justos kā mājās.

Studijas Vācijā bija interesantas, ar lieliskiem pasniedzējiem, kuri katrs dažādi un daudzveidīgi pasniedza priekšmetus, ko tur apguvu. Mobilitātes laikā bija jāpārvar arī dažādas grūtības, piemēram, pārpratumi par semestra maksu universitātē, par apdrošināšanas nepieciešamību Vācijā. Problēmas lielākoties bija iespējams atrisināt, taču tajā brīdī redzēju, cik svarīga ir komunikācija ar universitātes pārstāvjiem pirms pašas mobilitātes, ka jānoskaidro daudzas lietas saistībā ar semestra maksām, aprošināšanu, studenta biļeti u. c.

Tāpat kā jebkurš students, pilnīgi droši varu teikt, ka Erasmus laikā tiek atrasti draugi uz dzīvi. Tā notika arī ar mani. Jau pašā semestra sākumā sociālajā portālā Facebook sarunāju tikšanos ar trim itāļu meitenēm, kuras bija nesen ieradušās Mainzā. Kopš pirmās tikšanās reizes kļuvām par labākajām draudzenēm un kopīgi izdzīvojām mūsu Erasmus semestri kopā.

Erasmus dod iespēju atvērt acis un pacelt tās augšup uz pasauli, kurā visi dzīvojam un kurā visi esam vienādi. Erasmus mobilitātē mēs visi esam Erasmus studenti, visi esam iemesti svešā valstī, visi sākam jaunu piedzīvojumu, visi cenšamies pārvarēt grūtības, ar ko sastopamies mobilitātē, visi esam vienā starta pozīcijā. Bet tajā pašā laikā katrs esam tik dažāds, katrs ar savu kultūras un mentalitātes bagāžu. Šī apmaiņas programma deva man neaprakstāmus mirkļus, emocijas, padarīja mani sociālāku, tolerantāku, atvērtāku. Daudz citādāk, atvērtāk un pieņemošāk tagad skatos uz citām kultūrām, reliģijām, ādas krāsu, valodām.

Erasmus dāvā patiesas emocijas un draugus. Tieši tāpēc trīs mēnešu laikā pēc mobilitātes esmu bijusi apciemot draugus Mainzā jau trīs reizes. Katrs Erasmus students varētu piekrist teicienam – once Erasmus, always Erasmus!