Konferences, semināri
Pētniecība
Tradicionālie pasākumi

27. martā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) sākās Zinātnes nedēļa – piecu klātienē un tiešsaistē noturētu starptautisku konferenču maratons, kam dalību pieteikuši zinātnieki no visas pasaules. Zinātnes nedēļu atklāja 9. starptautiskā studentu konference Health and Social Sciences (9th International Student Conference in Health and Social Sciences), kas atver pasaules tendences medicīnā un veselības aprūpē, kā arī sabiedrības veselībā un sociālajās zinātnēs.

Sekot līdzi konferences saturam bez maksas virtuālajā platformā aicināts ikviens interesents.

Gadu gaitā studentu konference izaugusi līdz vienai no lielākajām studentu konferencēm Ziemeļeiropā, pērn pulcējot vairāk nekā 2000 dalībnieku. Kā norāda organizatori no RSU Studējošo pašpārvaldes, šis ir pirmais gads pēc pandēmijas, kad konference atkal notiek klātienē, interesentiem gan piedāvājot iespēju pieslēgties arī attālināti tiešsaistē.

Šogad RSU starptautiskajā studentu konferencē Health and Social Sciences savu zinātnisko veikumu prezentē gandrīz 400 studentu no 25 valstīm. Viņu darbus vērtē starptautiska žūrija 160 pārstāvju sastāvā. Studenti ar saviem pētnieciskajiem darbiem piedalās 19 veselības zinātnes un četrās sociālo zinātņu sesijās, kā arī sešās klīnisko gadījumu ziņojumu (case study) sesijās. Papildus šogad ieviestas divas jaunas sesijas: Vispārējā prakse un ģimenes medicīna, primārā un paliatīvā aprūpe, kā arī Digitālā medicīna un medicīniskās simulācijas.

Konferences laikā norisinās arī vairāk nekā 20 darbnīcu, kurās dalībnieki apgūst jaunas iemaņas, piemēram, piedaloties operācijas simulācijā, acs preparēšanā un mikroskopēšanā, tiesu un darījumu pārrunu izspēlēs, kā arī sevis prezentēšanas mākslas darbnīcā. Sadarbībā ar Lielbritānijas Dandī universitāti (Dundee University) interesenti aicināti uz nodarbību par medicīnas profesionālismu, tostarp meklējot atbildes uz jautājumu, kā būt modernam ārstam. Sociālo zinātņu bloks piedāvā tikšanos ar vienu no godalgotās filmas Dear future children veidotājiem Fabianu Lībi (Fabian Liebe), lai diskutētu par jauniešu aktīvismu un spēju ietekmēt nākotnes sabiedrību. Mākslīgais intelekts un virtuālā realitāte būs plenārsēžu dienaskārtībā. Zinātnes nedēļa iever arī sociālo programmu ar tīklošanās pasākumiem, ekskursijām un radošajām darbnīcām.

rsu_isc2023_1536x575.jpg

Starptautisko studentu konferenci, kas notiek RSU Zinātnes nedēļas ietvaros, rīko RSU Studējošo pašpārvalde ar mērķi veicināt pētniecību, dalīties ar savu pieredzi un dibināt jaunus kontaktus. Ar programmu, dalībniekiem un citiem jaunumiem var iepazīties Zinātnes nedēļas mājaslapā, kā arī studentu konferences mājaslapā. Lai pierakstītos jaunumiem, aicinām rakstīt uz conferenceatrsu[pnkts]lv (conference[at]rsu[dot]lv). Savukārt intervija ar Zinātnes nedēļas atklāšanas ceremonijas galveno runātāju bioloģijas zinātņu doktori Dženetu Kelso no Maksa Planka Evolucionārās antropoloģijas institūta lasāma RSU mājaslapā un Delfi Campus.

Zinātnes nedēļas darba valoda – angļu.