Preses relīzes

Būdama topošo politologu kalve jau 20 gadu, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) trešdien, 8. maijā, no plkst. 12.00 līdz 13.30 Hipokrāta auditorijā rīkos Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates. Uz debatēm aicināti to sešu partiju pārstāvji, kurus kā iztaujāšanai saistošākos izvēlējās paši studenti iepriekš noturētā RSU Politikas zinātnes katedras rīkotā studentu balsojumā. Debates vadīs RSU asociētais profesors Edijs Bošs, un pasākums atvērts ne vien politikas zinātnes, starptautisko attiecību un citiem studentiem, bet ikvienam interesentam.

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debatēs piedalīsies sešu politisko spēku pārstāvji:

• partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA – Kārlis Šadurskis;
  • sociāldemokrātiskā partija Saskaņa – Boriss Cilevičs;
  • politiskā partija KPV LV – Beata Jonite;
  • Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK – Roberts Zīle;
  • partija PROGRESĪVIE – Gunta Anča;
  • partiju apvienība Attīstībai/Par! – Ivars Ījabs.

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks jau 25. maijā, kad nākamajam piecu gadu darba cēlienam no Latvijas tiks ievēlēti astoņi deputāti. EP ir vienīgā tieši ievēlētā ES institūcija. Tā ir viena no lielākajām demokrātiskajām asamblejām pasaulē.

Priekšvēlēšanu diskusija norisināsies Hipokrāta auditorijā RSU centrālajā ēkā (Dzirciema ielā 16), un tajā aicināts piedalīties ikviens interesents. Pasākumam būs iespēja sekot līdzi arī tiešraidē RSU Facebook lapā. Novērtēsim, ja atzīmēsiet pievienošanos pasākumam: https://www.facebook.com/events/417324739083391/

Papildu informācijai