Tiešsaistē noticis ātrās sadraudzēšanās jeb Speed Friending pasākums, kuru organizē Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Starptautisko sakaru departaments (SSD), lai sniegtu iespēju studentiem satikt un iepazīt citus RSU studentus un veicinātu ārvalstu studentu integrāciju.

Tā kā šoziem studiju process, dažādi pasākumi un koncerti norisinās attālināti, arī Speed Friending ieguva jaunu norises formātu. 30 studenti tikās platformas Zoom sanāksmē, kuras laikā gan grupās, gan divatā varēja apspriest visdažādākos jautājumus, sākot ar sadzīviskiem niekiem, piemēram, kafijas dzeršanu un zobu tīrīšanas paradumus, beidzot ar sapņiem, vēlmēm un iecerēm. Lai vieglāk raisās sarunas, jautājumus varēja ne tikai domāt paši, bet arī ieskatīties SSD piedāvāto jautājumu sarakstā.

Par citiem daudz var uzzināt ne tikai sarunu laikā, bet arī paskatoties uz vidi ap cilvēka. Dalībnieki kopā spēlēja arī dārgumu medības – izdzirdot kādam jāizskatās priekšmetam (apaļam, atstarojošam, skaļam u. c.), devās savā telpā tādu sameklēt un parādīt pārējiem. Izrādās, ka dalībnieku vidū bija ļoti daudz sportistu un mūziķu (varbūt pienācis laiks veidot vēl kādu studentu rokgrupu?). Kāds, pēc ilgāka laika ieskatījies ziemas mēteļa kabatās, atrada sen pazaudētu lūpu krāsu vai naudu, cits atzina – sarežģītākā grāmata, ko šogad nācies lasīt ir par anatomiju. Visiem bija iespēja mazliet izkustēties no nu jau tik ierastajām vietām pie saviem galdiem.

Pasākuma laikā studenti kopā atpūtās un mazliet izklaidējās, pirms domas pilnībā pārņēmis svētku laiks un sesijas tuvošanās. Un, kā izrādās, tiešsaistē veiksmīgi var notikt ne tikai studiju process un konferences, bet arī neformāli pasākumi, kas veicina savstarpējo komunikāciju.

Lai skaisti svētki!

Gaidīsim nākamo tikšanos!