15. maijā norisinājās Rīgas Stradiņa universitātes Farmakoloģijas studentu zinātniskā pulciņa un Farmakoloģijas katedras pirmā olimpiāde Medicamentum aureum. Tajā piedalījās 11 komandas, kuru sastāvā bija 33 dažādu kursu studenti no Medicīnas un Farmācijas fakultātes.

Olimpiādē bija četras daļas. Pirmajā daļā dalībnieki prezentēja mājasdarbu – nākotnes medikamentu HOPS ārstēšanai. Vajadzēja izgudrot jaunu medikamenta darbības mehānismu, ievērojot HOPS patoģenētiskās īpašības. Divas stundas dalībnieki centās pierādīt, ka tieši viņu komandas medikamentam ir unikālas īpašības, un atbildēja uz žūrijas jautājumiem. Otrajā daļā dalībnieki izvērtēja klīnisko gadījumu un atbildēja uz 10 jautājumiem. Trešajā un ceturtajā daļā vajadzēja atbildēt uz testa jautājumiem, kā arī piedāvāt farmakoloģisko shēmu pareizās konstrukcijas.

rsu_farmakologijas_olimpiade00.jpg

"Ideja par olimpiādi radās pirms pieciem gadiem, kad tika nodibināts Farmakoloģijas studentu zinātniskais pulciņš. Kā jau visām labām idejām bija nepieciešams nobriešanas laiks. Šogad, pateicoties rīkotājkomandai un it īpaši pulciņa vadītājai Medicīnas fakultātes 6. kursa studentei Sabīnei Teifurovai, ideju izdevās īstenot," pastāstīja Farmakoloģijas pulciņa mentors, Farmācijas fakultātes Farmakoloģijas katedra asistents Mihails Gerčikovs.

rsu_farmakologijas_olimpiade01.jpg

Olimpiādē uzvarēja komanda Kuņģa čūla, kurā startēja Medicīnas fakultātes 4. kursa studente Madara Ratniece, Farmācijas fakultātes 4. kursa studente Elizabete Paula Valguma un Farmācijas fakultātes 4. kursa students Rinalds Seržants. Otro vietu ieguva komanda Prokrastinomimētiķi, kurā bija apvienojušies Medicīnas fakultātes 3. kursa studenti Līva Auziņa, Ernests Mednis un Arkādijs Nikolajevs. Trešo vietu izcīnīja komanda Cephaloscorins, kurā darbojās Medicīnas fakultātes 3. kursa studenti Sindija Kezika, Arina Deņisova un Alīna Kuprjašova.