Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

27. septembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vietējie un ārvalstu studenti tikās tradicionālajā studiju semestra sākuma ātrās draudzēšanās jeb Speed Friending pasākumā, ko organizēja RSU Starptautisko sakaru departaments sadarbībā ar Ārvalstu studentu asociāciju un Studējošo pašpārvaldi.

Neraugoties uz neparasti vasarīgo laiku, RSU Studentu mājā pulcējās aptuveni 40 ārvalstu un vietējo studentu. Iesākumā klātesošie ātri uzzināja cits cita vārdu un noskaidroja, kāda katram bija pirmā doma no rīta pēc pamošanās. Pasākuma gaisotnes atraisīšanai studenti sadalījās grupās un spēlēja ledus laušanas spēles, atdarinot uz ekrāna projicētus attēlus un uz brīdi iejūtoties kinopasaules varoņu lomās, gleznās un, visbeidzot, RSU absolventu tēlos. Šai aktivitātei sekoja pāru meklēšanas spēle, un telpa pildījās ar smiekliem, studentiem ar jautājumiem mēģinot identificēt savu pāri, kas varēja būt gan papildinošs, gan  pretējas nozīmes priekšmets vai iezīme. Par oriģinālāko pāri studenti atzina Bārbiju un Openheimeru.

Pēc iesildīšanās studenti baudīja uzkodas un cits cita sabiedrību, līdz sākās galvenā pasākuma daļa – ātrā draudzēšanās, kuras formāts līdzinājās īsām jautājumu un atbilžu sesijām. Ik pēc trīs minūtēm studenti mainījās ar sarunu partneriem, un stundas laikā visi bija īsumā iepazinušies cits ar citu. Valdīja atraisīta gaisotne un jautrība, jaunieši lieliski pavadīja laiku un pasākuma noslēgumā aktīvi turpināja iesāktās sarunas, diskutējot par vēl neizrunātiem jautājumiem, kā arī apmainoties ar kontaktiem un plānojot turpmākas tikšanās.

Pasākums tika organizēts, lai veicinātu ārvalstu un vietējo studentu saliedēšanos un jaunu draudzības saišu veidošanos. Šāds ātrās draudzēšanās pasākums tiek rīkots divreiz gadā katra studiju semestra sākumā. Jaunie ārvalstu studenti, kuri sāka studijas šā gada augusta beigās, atzina, ka šāds pasākums viņiem ir īpaši  vērtīgs, jo tas palīdz iepazīt vietējos studentus un viņu mentalitāti, iedraudzēties citam ar citu un tādējādi ātrāk iejusties viņu jaunajās mājās, Rīgā.