Atzinība

Tuvojoties Latvijas valsts dibināšanas gadadienai, Valsts prezidents un Ordeņu kapituls paziņojis personas, kurām piešķirti Latvijas valsts augstākie apbalvojumi. Viņu vidū ir arī Rīgas Stradiņa universitātes profesores.

tris_zvaigznu_ordeni_11112021.png

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2021. gada 22. oktobrī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri:

• VSIA Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca galveno ārsti, Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas vadītāju, RSU Medicīnas fakultātes Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras asociēto profesori Evu Strīķi
  • Bijušo ilggadējo RSU Eiropas studiju fakultātes asociēto profesori Dainu Bleieri.

Savukārt par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku tika nolemts iecelt VSIA Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca onkoloģi ķīmijterapeiti, ilggadējo Onkoloģijas klīnikas vadītāju, RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras profesori Guntu Purkalni.

Augstākos Latvijas valsts apbalvojumus piešķir tiem, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru pašaizliedzīgais, profesionālais un sabiedriskais darbs, pilsoniskais veikums ir pelnījis augstāko valsts atzinību. Katra atsevišķais darbs un ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms.

RSU sveic profesorus ar valsts augstāko atzinību!