Absolventiem
Atzinība
Darbiniekiem
Stipendijas

Suminot studentus, kuri šogad saņem Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju medicīnā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) trešdien, 6. oktobrī, atklāta augstskolas absolventa, Goda doktora un ilggadējā atbalstītāja Borisa Tetereva vārdā nosauktā auditorija. Tā atrodas RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, kur ikdienā zināšanas gūst studenti, strādā zinātnieki un norit starptautiskas konferences gan veselības aprūpes jomā, gan sociālajās zinātnēs.

"Mēdz teikt, ka cilvēka dzīves īstā mēraukla ir tās dāsnums, un, šādi raugoties, filantrops Boriss Teterevs uzlicis izcilības latiņu. Goda nosaukuma piešķiršana Rīgas Stradiņa universitātes modernākajai auditorijai ir solis, kā mecenāta Alma Mater var atgādināt un nodot nākamajām paaudzēm viņa devumu izglītībā, zinātnē un kultūrā. Jau kopš dibināšanas pirmsākumiem Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts bijis svarīgs simtiem studentu, mācībspēku, zinātnieku un absolventu, un šis devums turpinās dzīvot gan jaunnosauktajā auditorijā, gan ārpus tās," saka RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

Ilgu un svētīgu mūžu auditorijai un visiem, kas tajā smels zināšanas un dalīsies ar tām, atklāšanas pasākuma uzrunā vēlēja Latvijas prezidente (1999–2007) Vaira Vīķe-Freiberga, atgādinot par Borisa Tetereva filozofiju – visu mūžu mācīties, izkopjot ne tikai savas profesionālās prasmes.

"Sekojiet savu mecenātu – Ināras un Borisa Teterevu – pēdās un blakus savam tik ļoti nepieciešamajam darbam vienmēr apgūstiet ko jaunu sava kultūras līmeņa bagātināšanai, gara un estētiskās izjūtas izaugsmei!"

Vaira Vīķe-Freiberga novēlēja jauniešiem, kuri ieguvuši Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju medicīnā.

To šogad saņem 15 RSU Medicīnas fakultātes, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes, kā arī Zobārstniecības fakultātes studenti: Signija Betima Baranovska, Arīna Bistrova, Anastasija Dementjeva, Arina Deņisova, Katrīna Freimane, Gaisma Gurska, Anna Jepifanova, Venija Kalniņa, Kalvis Kaļva, Ričards Kauliņš, Edgars Krūmiņš, Nikita Kuzmins, Lauma Skarbinīka, Ilze Skrastiņa un Kirils Veļikijs.

"Esmu gandarīta vērot Rīgas Stradiņa universitātes straujo izaugsmi, arvien jaunos starptautiskos panākumus, tiekšanos uz augšu ikvienā jomā. Tas man ir kaut kas ļoti atpazīstams. Esmu pateicīga universitātes saimei par patiesi lielo pagodinājumu, kas apliecina mūsu ilgstošo, veiksmīgo sadarbību.

Jauno stipendiju piešķiršana ir mūsu neizmērojama pateicība mediķu kopienai šodien un, redzot jaunos studentus, arī pārliecība par Latvijas mediķu panākumiem nākotnē," pauž mecenāte Ināra Tetereva.

Stipendijas studentiem ir tikai viens no Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsta veidiem. Kā uzsver RSU Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits, fonds daudz ieguldījis arī mācībspēku veikuma pilnveidē, studiju vides modernizācijā un pētniecības attīstībā. Kopš šīs vasaras RSU apkaimi papildinājis Ojāra Pētersona veidotais vides mākslas objekts Lielā vāze. 1/4, kas tapis Borisa un Ināras Teterevu fonda īstenotajā programmā Māksla publiskā telpā.

"Pats būdams RSU absolvents, Boriss Teterevs ir devis lielu pienesumu esošo un topošo absolventu izaugsmei. Turklāt tas nav devums tikai izglītībai, zinātnei, mākslai – tas ir devums cilvēkam, no kura arī viss sākas," norāda Dins Šmits.

Missing content item.