Absolventiem
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Piektdien, 10. februārī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) visas dienas garumā valdīja svētku satraukums un smaržoja ziedi. Ziemas izlaidumos RSU diplomu saņēma teju 400 Latvijas un ārvalstu studenti. Pēc divu gadu pārtraukuma pasākums atkal notika klātienē.

Izlaidumā plkst. 11.00 diplomus saņēma Medicīnas fakultātes absolventi, bet plkst. 15.00 sveica absolventus no Juridiskās, Komunikācijas, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības, Rehabilitācijas, Eiropas studiju un Farmācijas fakultātes, RSU Liepājas filiāles un maģistra studiju programmas Veselības vadība.

rsu_ziemas_izlaidums_2023-00.jpg

Ārvalstu studentu plūsmā RSU absolvēja 131 jaunais mediķis un 19 zobārsti, pārstāvot kopumā 17 valstis. Diplomu saņēma arī pieci Medicīnas fakultātes vietējie studenti.

Rehabilitācijas fakultāti absolvēja 27 studenti no studiju programmām Uzturs un Mākslas terapija, bet Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes absolventu vidū bija 37 jaunie veselības sporta speciālisti, 12 sociālie darbinieki, pieci veselības vadības maģistri, 13 veselības psihologi, kā arī deviņi veselības sporta speciālisti no RSU Liepājas filiāles.

Farmācijas fakultāti absolvēja 12 maģistri – četri rūpnieciskie farmaceiti un astoņi klīniskie farmaceiti.

rsu_ziemas_izlaidums_2023-02.jpg

Komunikācijas fakultāte sumināja divus jaunus sociālantropologus, Eiropas studiju fakultāte – trīs starptautiskā mārketinga un biznesa vadības speciālistus un trīs starptautiskā biznesa un tiesību speciālistus.

Diplomus saņēma arī 56 tiesību zinātņu absolventi un 63 iekšlietu sistēmas darbinieki – lielākoties policisti, kuri papildinājuši zināšanas un cēluši kvalifikāciju, studējot RSU programmā Policijas darbs.

Vairākiem absolventiem, kas saņēma diplomu, šis bija jau otrais grāds

"Es šodien iegūstu savu tiesību zinātņu maģistra grādu un, protams, no medicīnas nekur tālu neesmu,” sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes vadītājs, ārsta palīgs un tagad arī RSU programmas Tiesību zinātne absolvents Rafaels Ciekurs intervijā LTV Ziņu dienesta korespondentei Aijai Kincai. “Mūsdienās ir starpdisciplināra saikne. Mēs zinām, nevienam neinteresē izolēta medicīna no pacientu tiesību un ārstniecības personu interesēm, un tā bija mana motivācija nākt un studēt tiesības."

Arī Ludmila Hrižanovska ieguvusi RSU otru izglītību. Viņa ir farmaceite un strādā zāļu ražotājā Grindeks. "Rūpnieciskā farmācija ir nākotnes perspektīva," Aijai Kincai sacīja RSU programmas Rūpnieciskā farmācija absolvente.

rsu_ziemas_izlaidums_2023-03.jpg

Līdz ar RSU vadību absolventus sveica veselības ministre Līga Meņģelsone un Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes vadība, ar kuru RSU ir kopīgi īstenotas studiju programmas.

Pasākumu ar muzikālo priekšnesumu kuplināja grupa Dziļi violets, bet svinīgo ceremoniju vadīja mūziķis Nauris Brikmanis.