Attīstība
Pētniecība

11. decembrī notika Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Onkoloģijas institūta (Pilsoņu ielā 13, 13. korpuss, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas teritorija) svinīgā atklāšana.

Sekmīgi apgūstot ERAF līdzekļus, RSU ir izveidojusi pētniecības centru – Onkoloģijas institūtu, kas pašlaik ir modernākais Baltijā.

Izmantojot jauniegādātās robotizētas laboratoriju un analītiskās iekārtas, ir sākti aktuāli pētījumi vēža molekulārā ģenētikā un proteomikā. Iegūtie rezultāti liecina, ka institūta darbība varēs piedāvāt personalizētus un racionālus klīniskos risinājumus pacientu ārstniecībā. Institūts arī turpina vēsturiski aizsāktos pārmantotā vēža pētījumus.

Jaunā institūta izveidē investēti aptuveni 1,7 miljoni eiro, no kuriem 1,366 miljoni eiro ieguldīti modernu laboratorijas iekārtu iegādē, bet 340 000 eiro – telpu renovācijā.

Rīgas Stradiņa universitātes mērķis ir kļūt par pētniecības ekselences centru medicīnas zinātnē, piedāvājot inovatīvus atklājumus sabiedrībā aktuālu veselības problēmu risināšanā, to skaitā onkoloģijā. Pašlaik RSU Onkoloģijas institūta attīstība bāzēta uz ilgtermiņa sadarbību ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu.

eraf-ieguldijums-eu-logo_0.jpg