Preses relīzes

Kopš 2016. gada decembra Nukleārās medicīnas centrs (NMC) SIA "MedVision" prostatas vēža pacientiem piedāvā unikālu PET/CT izmeklējumu ar pasaulē atzītāko preparātu 68Ga-PSMA, kas ļauj ievērojami precīzāk kā citas diagnostikas metodes atklāt prostatas audzēju un precīzi plānot turpmāko ārstēšanos, tādējādi sekmīgāk norit vīrieša atveseļošanās un kvalitatīva atgriešanās dzīvē.

Prostatas vēzis ir Latvijā visbiežāk diagnosticētā onkoloģiskā saslimšana vīriešiem. Mūsu valsts šīs slimības ziņā ieņem 14. vietu pasaulē, bet mirstības rādītājos ierindojas pat pirmajā trijniekā kopā ar Lietuvu un Igauniju. Tieši tādēļ tagad arī Latvijā ieviesta ASV, Somijā, Vācijā un citās pasaules attīstītajās valstīs plaši izmantota prostatas vēža diagnostikas metode, kurai ir virkne priekšrocību salīdzinājumā ar citām līdz šim tradicionāli izmantotajām prostatas vēža diagnostikas metodēm – ultrasonogrāfiju, datortomogrāfiju, magnētisko rezonansi un scintigrāfiju.

Izmantojot preparātu 68Ga-PSMA, iespējams precīzi noteikt vēža skartās vietas prostatā, atšķirt iekaisuma procesus no audzēja, kā arī agrīni atrast vissīkākās metastāzes gan kaulu sistēmā, gan mīkstajos audos. Ar PET/CT-PSMA metodi var ne tikai precīzi diagnosticēt audzēju, bet arī precīzi plānot turpmāko terapiju, nosakot, vai pacientam nepieciešama starošana vai ķīmijterapijas kurss, vai hormonu terapiju.

SIA "MedVision" valdes loceklis Vitālijs Skrīvelis: "Prostatas vēzis ir viltīgs – aptuveni trešdaļai pacientu, kam veikta prostatas operācija vai starošana, tas atgriežas metastāžu veidā. 68Ga-PSMA ļauj ar vienu PET/CT izmeklējumu atrast vēža šūnas gan limfmezglos, gan kaulos un mīkstajos audos, gan arī pašā prostatā. Pateicoties šai metodei, vīrietim ir iespēja īsā laikā iegūt precīzu diagnozi un ātrāk uzsākt atkārtotu ārstēšanos."

Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis: "Kā Nukleārās medicīnas centra dalībnieki mēs, RSU, esam gandarīti par pasaulē atzītas un inovatīvas tehnoloģijas ieviešanu Latvijā, kas apliecina NMC nukleārās medicīnas ārstu un speciālistu augsto kvalifikāciju un zināšanas. Turklāt PET/CT-PSMA tehnoloģija ir ar milzīgu potenciālu, un uz tās bāzes Latvijas jaunajiem urologiem nu ir iespējams veikt starptautiska līmeņa zinātniskos pētījumus par prostatas vēža diagnostiku un ārstēšanu."

Par SIA "Nukleārās medicīnas centrs"

SIA "Nukleārās medicīnas centrs" (NMC) tika dibināta 2011. gada 15. septembrī. NMC ir izveidojis Baltijas reģionā unikālu, pasaules augstākajiem standartiem atbilstošu, daudzfunkcionālu ciklotrona kompleksu, kurā tiek nodrošināts pilns cikls no radiofarmaceitiskā preparāta ražošanas līdz precīzai un agrīnai vēža diagnostikai ar PET/CT metodi, ko nodrošina meitasuzņēmums SIA "MedVision”. Nākotnē plānots izstrādāt radiofarmaceitiskos preparātus ne tikai onkoloģisko, bet arī sirds un asinsvadu slimību un neirodeģeneratīvo saslimšanu diagnostikai, kā arī aktīvi integrēties Eiropas medicīnas tehnoloģiju telpā.

Nukleārās medicīnas centra izveidē kopumā ieguldīti 9,0 miljoni eiro, no kuriem 4,7 miljoni eiro ir Eiropas struktūrfondu līdzfinansējums, 3,4 miljoni eiro ir AS "Norvik banka" kredīts, bet 0,9 miljoni eiro ir NMC akcionāru ieguldījums pašu kapitālā. "Nukleārās medicīnas centra" dalībnieki ir SIA "Rīgas Nukleārās medicīnas laboratorija" – 50,61 %, Rīgas Stradiņa universitāte – 46,32 %, "Norvik (Malta) SICAV PLC" – 2,76 % un Latvijas Organiskās sintēzes institūts – 0,31 %.

Papildu informācijai:

Ilze Skrīvele

Sabiedrisko attiecību speciāliste, SIA "MedVision"

+37126466681 iskriveleatrnmc[pnkts]lv