Atzinība
Mākslinieciskie kolektīvi

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Tautas deju ansamblis Ačkups 17. jūnijā piedalījās XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku deju kolektīvu fināla konkursā, kur ieguva godalgoto 2. vietu.

Konkursā uzstājās vairāki vidējās paaudzes jeb D grupas kolektīvi un 16 Latvijas labākie A grupas deju kolektīvi: tautas deju ansamblis (TAD) Ačkups, TDA Dancis, TDA Diždancis, TDA Kalve, TDA Liesma, TDA Līgo, deju ansamblis (DA) Pērle, TDA Rotaļa, DA Austris, DA Daiļrade, TDA Gatve, TDA Lielupe, jauniešu deju kolektīvs (JDK) Sadancis, TDA Teiksma, TDA Vektors un JDK Vizbulīte.

rsu_ackups_deju_svetku_konkursa_finals_diploms06.2023-02.jpg

Katra kolektīva dejotāji uzstājās ar trim dejām. Vienai no tām bija jābūt no XVII Deju svētku lielkoncerta Mūžīgais dzinējs vai no koncertprogrammas Balts repertuāra, taču pārējās divas varēja būt brīvi izvēlētas horeogrāfijas. Ačkupieši deju konkursā piedalījās ar Dagmāras Bārbales deju Dievzemīte, tēvzemīte, kura būs redzama koncertā Balts arēnā Rīga, Jāņa Ērgļa horeogrāfiju Klipu, klapu danci vedu un Reiņa Rešetina deju Zem tupeles nedzīvoš'.

Pēc žūrijas komisijas vērtējuma, Ačkups konkursa finālā ar 96,13 punktiem ieguva 2. vietu, kopsummā starp A grupas kolektīviem ierindojoties 5. vietā uzreiz aiz deju ansambļiem Teiksma, Dancis, Daiļrade, kā arī TDA Vektors, kas konkursā kļuva par uzvarētājiem ar 97,60 punktiem.

“Kopīgiem spēkiem esam pievarējuši pēdējo pieturas punktu pirms šīs vasaras lielā notikuma – Dziesmu un deju svētkiem!”

savā mājaslapā raksta dedzīgie Ačkupa dejotāji un kolektīva vadītāja Elita Treilone.