Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

10. maijā norisinājās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) terapijas olimpiāde Zelta stetoskops, ko organizē Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedra kopā ar nodibinājumu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas atbalsta fonds. Olimpiādē piedalījās 36 Medicīnas fakultātes 4., 5. un 6. kursa studenti.

Olimpiādes atklāšanā uzrunu teica nodibinājuma Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas atbalsta fonds izpilddirektors Normunds Beļskis, kurš studentiem atgādināja, ka "koka stetoskops, kas gatavots no Rīgas 1. slimnīcas teritorijā augušās gobas, no jūsu zināšanām patiesi var kļūt par zelta stetoskopu jūsu rokās, ja turpmākajā ārsta darbā pratīsiet tās radoši izmantot un ar mīlestību izturēsieties pret katru savu pacientu".

Šogad olimpiādē piedalījās 36 Medicīnas fakultātes 4., 5. un 6. kursa studenti. Ikvienam dalībniekam 50 minūšu laikā bija jāatbild uz 50 katedras docētāju sagatavotajiem jautājumiem dažādās iekšķīgo slimību nozarēs.

Lai olimpiādes darbi būtu anonīmi, studenti uz atbilžu lapas raksta devīzi, nevis vārdu vai uzvārdu. Piemēram, dažas no šā gada olimpiādes devīzēm: "Četri pietiks", "Apskaidrība nāk", "Viss būs labi", "Ar smaidu", "Pie visa vainīga ģenētika".

Olimpiādes atbildes vērtēja Iekšķīgo slimību katedras docētāji (prof. Sandra Lejniece, prof. Andrejs Kalvelis, asoc. prof. Vitolds Mackēvičs, doc. Larisa Umnova) prof. Aivara Lejnieka vadībā.

Olimpiādes mērķis ir noskaidrot studiju laikā talantīgākos Medicīnas fakultātes studentus, kuriem ir lieliskas zināšanas iekšķīgajās slimībās. 

Olimpiādes Zelta stetoskops 2016 laureāti

6. kurss

Absolūtā uzvarētāja un pirmās vietas ieguvēja – Justīne Māliņa
2. vieta – Dana Kigitoviča (olimpiādes Zelta stetoskops 2015 otrās vietas ieguvēja)
3. vieta – Ksenija Kramiča

5. kurss

1. vieta – Irina Rudaka
2. vieta – Jānis Vētra (olimpiādes Zelta stetoskops 2015 trešās vietas ieguvējs)
3. vieta – Evija Knoka

4. kurss

1. vieta – Laima Caunīte, Dmitrijs Rots
2. vieta – Daniils Ševčenko
3. vieta – Staņislavs Ukleikins

Paldies nodibinājumam Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas atbalsta fonds un valdes priekšsēdētājam asoc. prof. Ardim Platkājim par finansiālo atbalstu olimpiādes uzvarētāju apbalvošanai. Ar fonda atbalstu absolūtajam uzvarētājam un 1. vietas ieguvējiem tika piešķirtas naudas balvas. 4. kursa olimpiādes dalībnieku grupā tika piešķirtas divas pirmās vietas, jo diviem studentiem bija vienāds punktu skaits. Uzvarētāji saņēma arī vērtīgas grāmatas. Visiem olimpiādes dalībniekiem tika pasniegta RSU mape un diploms par piedalīšanos. Olimpiādes 4. un 5. kursa uzvarētājiem tiek piešķirti dažādi atvieglojumi eksāmenu kārtošanā.