Darbiniekiem
Sports

Šāgada Tet Rīgas maratonā 19. maijā no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komandas lielākos laurus plūca medicīnas students no Somijas Jāko Nieminens (Jaakko Nieminen), kurš 10 km distancē ar rezultātu 0:32:28 ieguva pirmo vietu. Līdz šim tas ir labākais RSU komandas sniegums, taču arī 2017. un 2018. gada maratonā J. Nieminens guva labākos rezultātus no RSU komandas – 10 km distancē ieguva sudraba medaļu. Šogad RSU komanda ar 205 dalībniekiem no teju 20 valstīm tradicionāli ierindojās lielāko un starptautiskāko maratona komandu vidū.

jaakko_nieminen_pedestal01.jpg

RSU medicīnas students Jāko Nieminens uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Otrs labākais RSU komandas sniegums bija Lūkam Sanvaldam (Luca Sanwald), kurš, 21 km distancē finišējot ar rezultātu 1:25:14, ieguva 59. vietu. 6 km no RSU pārstāvjiem ar rezultātu 0:28:18 vislabāk noskrēja Abasins Slemanhils (Abasin Slemankhil), ierindojoties 106. vietā. Maratona 42 km distancē startēja desmit RSU komandas pārstāvji, un labākais sniegums bija Karlam Fredrikam Nilsam Lindblums (Carl Fredrik Nils Lindblom, 3:26:18), kurš ieguva 223. vietu. Kopsummā visi 205 RSU komandas pārstāvji noskrēja 2950 km. Šogad vislielākais startējušo skrējēju skaits bija 10 km distancē – trasē devās 86 dalībnieki, savukārt 21 km distancē skrēja 68 RSU komandas pārstāvji.

Tet Rīga maratonā kopumā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 38398 skrējēji no 82 valstīm. Šogad Rīgas maratons pirmoreiz tā vēsturē nesa Zelta kvalitātes zīmi (Gold Label Road Race), ko, izvērtējot trasi, infrastruktūru, dalībnieku drošības pasākumus, pieejamo medicīnisko palīdzību un citus rādītājus, piešķir Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija. Rīga ir vienīgā pilsēta Ziemeļeiropā, kuras maratonam piešķirta Zelta kvalitātes zīme.