Preses relīzes

Pirmdien, 2007. gada 21.maijā pulksten. 14.00, Rīgas Stradiņa universitātes Terapeitiskās stomatoloģijas katedrā, Rīgā, Dzirciema ielā 20, 212.telpā tiks atvērts Preklīniskās apmācības kabinets.

Lai zobārstniecību studējošie sagatavotos klīniskajai apmācībai, pirms darba ar pacientu viņam būs iespēja strādāt ar moderniem cilvēka galvas simulatoriem, jeb manekeniem - fantomiem.

Somu firmas „Planmeca” galvas simulatori paši vērs žokļus un studējošais mācīsies „ārstēt” to plastmasas zobus. 16 darba vietas telpā ir aprīkotas modernām zobārstniecības iekārtām un „Romex” datorprogrammu, ar kuras palīdzību, ievadot informāciju par pacientu, tiek sastādīts ārstēšanas plāns. No vadības pults pasniedzējam būs iespēja sekot studenta izpildītajai manipulācijai un novērtēt tās kvalitāti, savukārt, students varēs monitorā vērot pasniedzēja demonstrētās manipulācijas.

Topošie ķirurgi šeit gūs pirmās iemaņas anestēzijā un zobu ekstrakcijā, terapeiti mācīsies veidot kavitātes, jeb izurbt vajadzīgās formas zobu dobumus, endodentisti tīrīt kanālus, periodontoloģijā būs iespējams noņemt zobakmeni, mērīt patoloģisko smaganu kabatu dziļumu, protēzisti mācīsies apslīpēs un sagatavos zobus protēzēm, bet bērnu zobārsti ārstēt piena zobus.

Kabinets ir viens no modernākajiem Eiropā, par ko jāsaka pateicība Veselības ministrijai, Rīgas Stradiņa universitātei un Dr. Ilzei Lakstīgalai no Ņujorkas par piešķirtajiem līdzekļiem.

Telpas atklāšanā piedalīsies RSU vadība, Izglītības ministrijas un Veselības ministrijas pārstāvji, Somijas firmas „Planmeca” un tās Latvijas uzņēmuma „Plandent” vadītāji.

Sīkāka informācija RSU Terapeitiskās stomatoloģijas katedrā, tālrunis 67454115.