Pārlekt uz galveno saturu
PVO

PVO ģenerāldirektors paziņoja par Neatkarīgas pandēmijas sagatavotības un reaģēšanas grupas (IPPR) izveidi, lai novērtētu pasaules reakciju uz COVID-19 pandēmiju.

PVO ģenerāldirektors šodien paziņoja par neatkarīgas pandēmijas sagatavotības un reaģēšanas grupas (IPPR) izveidi, lai novērtētu pasaules reakciju uz COVID-19 pandēmiju. Uzrunājot dalībvalstis, ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss sacīja, ka darba grupu kopīgi vadīs bijusī Jaunzēlandes premjerministre Helēna Klarka (Helen Clark) un bijusī Libērijas prezidente Elena Džonsone Sērlīfa (Ellen Johnson Sirleaf). Darbojoties neatkarīgi, viņi izvēlēsies pārējos ekspertu grupas locekļus, kā arī neatkarīga sekretariāta locekļus, lai sniegtu atbalstu.

„Premjerministrs Klārka un prezidente Sērlīfa tika izraudzītas, plaši apspriežoties ar dalībvalstu un pasaules ekspertiem. Es nevaru iedomāties divus spēcīgākus, neatkarīgākus vadītājus, kas palīdzētu mums vadīt šo kritisko mācību procesu", savā runā sacīja Dr. Tedross Adhanoms Gebreiesuss.

Vēsturiskajā 73. Pasaules Veselības asamblejā maijā dalībvalstis pieņēma orientieru rezolūciju, PVO aicināja personas sākt neatkarīgu un visaptverošu novērtējumu par mācībām, kas gūtas starptautiskajā veselības aizsardzības atbildē uz COVID-19.

“Šis ir laiks, lai pārdomātu, raudzītos uz pasauli, kurā mēs dzīvojam, un atrastu veidus, kā stiprināt mūsu sadarbību, strādājot kopā, lai glābtu dzīvības un kontrolētu šo pandēmiju,” teica Dr. Tedross Adhanoms Gebreiesuss. “Šīs pandēmijas apmērs, kas skāris gandrīz visus pasaules iedzīvotājus, noteikti ir pelnījis atbilstošu novērtējumu.”

PVO ģenerāldirektors ierosināja sasaukt valdes īpašo sesiju septembrī, lai apspriestu darba grupas darbu. Novembrī darba grupa iesniegs starpposma ziņojumu Pasaules veselības asamblejas atsākšanas laikā.