Atzinība
Darbiniekiem
Reitingi

Jau otro gadu Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) prestižajā Times Higher Education (THE) World University Rankings reitingā novērtēta kā labākā universitāte Latvijā. Šogad mūsu augstskola ierindojusies 601–800 pasaules labāko universitāšu vidū. Baltijas mērogā līdere nemainīgi ir Tartu Universitāte, bet otro vietu dala RSU un Tallinas Tehnoloģiju universitāte.

the_ranking_2023_inst.png

Pērn THE World University Rankings 2023 tika iekļautas 1662 universitātes, taču šogad kritērijus pārvarēja 1799 universitātes no 104 valstīm. Pieaugošas konkurences apstākļos iekļūšana un vietas saglabāšana reitingā jebkurai augstskolai kļūst vēl izaicinošāka. No Latvijas reitingā iekļuvušas visas četras zinātnes universitātes, un to secība ranga tabulā ir nemainīga: visaugstāko vietu ieņem RSU, tai seko Latvijas Universitāte (801.–1000. vieta), Rīgas Tehniskā universitāte (1201.–1500. vieta) un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (1501.+ vieta).

rektors_petersons_apbalvosana_sq.png

Augstā vieta Times Higher Education reitingā apliecina, ka RSU ir pasaules mērogā konkurētspējīga zinātnes universitāte, kuras studenti iegūst starptautiski atzītu un novērtētu izglītību. Lepojos ar mūsu mācībspēku, zinātnieku un komandas izcilo veikumu, kas nodrošinājuši labāko novērtējumu Latvijas augstskolu vidū, lai gan šajā reitingā esam jaunpienācēji.

Profesors Aigars Pētersons, RSU rektors

Būtisks priekšnoteikums iekļūšanai šajā reitingā ir intensīva pētniecība, kura tiek izvērtēta pēc izdevniecības Elsevier datubāzē Scopus apkopotās informācijas, ņemot vērā gan universitāšu pētniecības ietekmi un indeksēto publikāciju skaitu, gan starptautisko sadarbību. Tas padara iespējamu iekļūšanu THE reitingā tikai nelielai daļai pasaules labāko universitāšu.

Sastādot reitingu, universitātes tiek izvērtētas pēc 13 kritērijiem piecās nozīmīgās jomās: mācīšana, pētniecība, citējamība, ieņēmumi no nozares un starptautiskā perspektīva. Visaugstākos pasaules līmeņa rezultātus RSU izdevies iegūt divos rādītājos – starptautiskā perspektīva un citējamība, kas nav vien pašas universitātes labākie rādītāji, bet augstākie rezultāti visā Latvijā. Starptautiskās perspektīvas rādītājā RSU novērtēta visaugstāk un ierindota 297. vietā pasaulē. Šis rādītājs raksturo gan universitātes augsto spēju piesaistīt ārvalstu studentus un mācībspēkus, gan parāda zinātnisko publikāciju īpatsvaru, kurš tapis sadarbībā ar līdzautoriem no ārzemēm. Otra augstākā vieta iegūta publikāciju citējamības rādītājā, kas raksturo pētniecības kvalitāti – tajā RSU ieņem 399. vietu pasaulē.

THE tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem universitāšu reitingu veidotājiem pasaulē. Tas tiek regulāri sastādīts kopš 2004. gada. THE ir kļuvis par vienu no uzticamākajiem avotiem, kas studentiem, akadēmisko aprindu pārstāvjiem, universitāšu vadītājiem, kā arī valdības un nozaru pārstāvjiem sniedz datus, kas palīdz novērtētu universitāšu sniegumu pasaules mērogā.