Darbiniekiem
Doktorantiem

RSU Medicīnas fakultātes Statistikas laboratorijas kolektīvs sadarbībā ar RSU MF Fizikas katedru kopš 2016. gada sākuma strādā pie grāmatas IBM SPSS Statistics medicīnas un sabiedrības veselības pētījumos: rokasgrāmata izveides, kuru kā praktisku palīglīdzekli varēs izmantot gan medicīnas un veselības zinātņu studenti, gan rezidenti, doktoranti, docētāji un ārsti. Grāmatā būs apvienota teorija un prakse, ļaujot vienkāršā veidā apgūt medicīnas statistiku un biežāk izmantotās metodes datu apstrādei medicīnas pētījumos.

Viena no grāmatas autorēm Statistikas laboratorijas lektore Silva Seņkāne stāsta, ka mūsu rokasgrāmata iecerēta kā palīgs praktisku medicīnas pētījumu veikšanā, papildinot tās zināšanas un prasmes par pētījumu procesu, statistikas pamatjēdzieniem, statistiskās analīzes metodēm, kas jau iegūtas studiju kursos vai patstāvīgi lasot (piemēram, profesora U. Teibes mācību materiālā Bioloģiskā statistika), tomēr, lai patstāvīgi veiktu statistisko analīzi, noderīgs varētu būt informatīvs materiāls par statistiskās analīzes datorprogrammas IBM SPSS Statistics lietošanu – pietiekami koncentrēts un konkrētām analīzes vajadzībām pielāgots, izmantojams dažādu pētniecisko jautājumu risināšanā.

Grāmata ir nozīmīga ar to, ka būs pirmais praktiskais ceļvedis medicīnas datu apstrādē latviešu valodā, kā arī īpaša uzmanība tajā tiek vērsta uz pētījumiem ar mazām izlasēm, kas aktuāli Latvijas mēroga datiem. Tās iznākšana gaidāma 2017. gada sākumā.