Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri

24. novembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētāji un studējošie RSU Tālākizglītības fakultātes (TIF) dekānes asoc. prof. Ilzes Gropes un TIF asoc. prof. Janas Pavāres vadībā plašā sastāvā piedalījās starptautiskajā zinātniskajā konferencē Viļņā (Lietuvā), kas bija veltīta pediatrijas un neonatoloģijas aktuālajām problēmām, – International Scientific and Practical Pediatric Conference.

Konferences tematika aptvēra infektoloģiju, bērnu ķirurģiju, pediatriju un neonatoloģiju. Studenti dažādās sesijās uzstājās ar saviem pētījumiem un klīnisko gadījumu prezentācijām, kā arī demonstrēja stenda referātus. Kopumā Latviju konferencē pārstāvēja 46 delegāti, no kuriem lielākā daļa bija RSU studējošie.

Studenti savām prezentācijām bija izvēlējušies interesantas tēmas, bet sekciju vadītāji, kas bija savas jomas profesionāļi, prezentācijas komentēja un raisīja diskusiju, nododot studentiem tālāk savas zināšanas un pieredzi. Konferencē uzstājās arī ārsti klauni, kas pastāstīja par sava darba īpatnībām un metodēm. 

RSU pārstāvjiem pēc konferences tika piedāvāta iespēja apmeklēt ķirurģijas, uzņemšanas, infektoloģijas, terapijas un neonatoloģijas nodaļu Viļņas Universitātes Bērnu slimnīcā, ļaujot iepazīt klīnikas ikdienas darbu.

Kā atzīst brauciena organizatori, šādi mācību braucieni ir ļoti noderīgi studentiem, jo ļauj bagātināt savas teorētiskās zināšanas un iegūt jaunus topošo kolēģu kontaktus, kā arī paplašina redzesloku, uzzinot daudz jauna par kaimiņvalsti. 

RSU studentu prezentācijas

  1. Anna Leiko: Varicella episode in the non-vaccinated family: a case report;
  2. Laura Bajāre: A rare case of multiple post-liver transplantation complications including diaphragmatic hernia in 2 years old child;
  3. Timurs Zurmutaī: Hirschprung’s disease – delayed diagnosis and treatment in 8 years old male: case report;
  4. Katerīna Bulavkina: The reasons why parents first seek help at the emergency department observation unit (EDOU) in Children’s Clinical University Hospital;
  5. Polina Popeiko: Intussusception: common diagnosis with an uncommon presentation;
  6. Sandija Skribāne: N. peroneus damage as a complication of birth injury;
  7. Lauma Vasiļevska: Opitz-Frias syndrome: a case report.

RSU studentu stenda referāti

  • Tīna Sparāne, Anija Meiere, MD: Vaccine preventable diseases in children's clinical university hospital from 2005 to 2016;
  • Lauma Putniņa: Clinical manifestation of intestinal volvulus in children with dandy –walker syndrome: a case report.

Brauciens un dalība konferencē notika ar Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas pediatru asociācijas atbalstu.