15. septembrī jau sesto reizi notika Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultātes Balto virsvalku svētki, kas simboliski iezīmē trešā kursa studentu pāreju no darba ar manekeniem uz klīnisko darbu ar pacientiem.

Balto virsvalku svētkos piedalījās Zobārstniecības fakultātes dekāne prof. Ilga Urtāne, prodekāns doc. Andris Ābeltiņš, fakultātes katedru vadītāji, Ārvalstu studentu nodaļas dekāne Smuidra Žermanos un Zobārstniecības fakultātes 22 ārvalstu un 39 pašmāju 3. kursa studenti.

Klātesošos uzrunāja Zobārstniecības fakultātes dekāne I. Urtāne un Ārvalstu studentu nodaļas dekāne S. Žermanos.

Profesore I. Urtāne uzsvēra, ka „zināšanas, gods, savstarpējā cieņa, atbildība un pozitīvā inteliģence ir vērtības, kas nozīmīgas akadēmiskajā un klīniskajā darbā ar pacientiem".

Visiem pieceļoties un stāvot kājās, topošā zobārsta solījumu latviski un angliski nolasīja kursu vecākie, tad katrs no studentiem parakstījās īpašajā solījuma grāmatā un saņēma no fakultātes dekānes nelielu dāvaniņu.

Pēc tam RSU Stomatoloģijas institūta klīniku vadītāji iepazīstināja studentus ar savām darba telpām.

Pirmo reizi šādi svētki (White Coat Ceremony) tika organizēti 1989. gadā Čikāgas Universitātes Pritzkera Medicīnas skolā (Pritzker School of Medicine). Tradīciju pārņēmušas daudzas Amerikas medicīnas un zobārstniecības skolas. Šādi svētki tiek svinēti arī Kanādā, Izraēlā, Apvienotajā Karalistē, Dominikānas Republikā, Polijā. Rīgas Stradiņa universitātē šo tradīciju ieviesa profesore Ingrīda Čēma.