Lepojamies!
Atzinība
Darbiniekiem

2020. gada 30. oktobrī Ordeņu kapituls par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecēla Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Ortopēdijas katedras vadītāju un profesoru Andri Jumtiņu, kurš ir Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Mugurkaula un locītavu ķirurģijas centra traumatologs ortopēds.

andris_jumtins.jpg

Kas jums savā darbā sagādā vislielāko prieku?

Katrs darbs ir veicams ar prieku, jo tikai tad tas būs godam paveikts. Protams, prieks ir par labi izārstētu pacientu, ortopēdijā ieinteresētu studentu, draudzīgu un saliedētu katedras kolektīvu, bet vislielāko prieku sniedz mūsu izloloto attīstības ideju realizācija, smaga un rūpīga darba rezultāts, kas sasniegts šaubās, diskusijās, pārliecinot un pārliecinoties, iedvesmojot un iedvesmojoties no kolēģu idejām un paveiktā.

Piešķirtais valsts apbalvojums ir apliecinājums tam, ka esat sekmējis Latvijas izaugsmi un attīstību. Par kuru no paveiktajiem darbiem jums ir vislielākais gandarījums?

Vislielākais gandarījums ir vērot jauno kolēģu, mūsu studentu un rezidentu, katedras kolēģu izaugsmi. Pieredze dod iespēju salīdzināt caur laika prizmu, un ir patiess gandarījums, atceroties mūsu agrākos pulciņa biedrus vēl kā biklus studentus, bet tagad vērojot viņu augstos profesionālos sasniegumus. Ceru, ka tas mazumiņš, ko esmu sniedzis Latvijas attīstībā, ir šie atzītie speciālisti, kam esmu palīdzējis izšķirties par labu ortopēdijai.

Kam pašlaik jūsu darbā tiek veltīta vislielākā uzmanība vai visvairāk laika?

Pašreizējā situācijā daudz laika aizņem komunikācija ar RSU studentiem. Mums visiem ir jauni izaicinājumi, daudz nezināmā, tādēļ to pārspriežam, tiekamies manās iknedēļas Zoom konsultācijās, sazvanāmies, sarakstāmies. Gadu laikā labi iegājušās lietas ir strauji jāmaina, lai pielāgotos pašreizējam attālinātajam studiju procesam. Esam izstrādājuši un ieviesuši attālināto objektīvi strukturēto klīnisko eksāmenu, par kuru esam saņēmuši ļoti labas studentu atsauksmes, un gatavojam klīnisko situāciju datubāzi.

2021. gada pavasarī notiks RSU Zinātnes nedēļa. Vai un kā piedalīsieties RSU starptautiskajā zinātniskajā konferencē?

Zinātnes nedēļa noteikti ir nozīmīgs notikums mūsu universitātei. Pagājušajā gadā tā patiešām noritēja izcili, tādēļ arī šoreiz mērķi ir ļoti augsti. Ortopēdiem kopā ar kolēģiem rehabilitologiem, sporta un militārajiem mediķiem ir paredzētas vairākas sēdes, un to sagatavošanai pieejam ar lielu atbildību. Esam uzaicinājuši izcilus vieslektorus, turpinās tēžu iesniegšana. Ticu, ka mums izdosies!

Kas ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu jāņem vērā, lai nākotnē mūsu valsts būtu sakārtota labklājības zeme?

Šķietami nedaudz – katram godprātīgi jāveic savs darbs, tad Latvijas paveiktais būs pilnīgs un pasaulē novērtēts. Katram jābūt godīgam pret sevi, apkārtējiem un mūsu Zemi, tad sapratīsim, cik patiesi esam bagāti! Katram jāmīl un jābūt mīlētam, tad augsim ne tikai garīgi, bet arī skaitliski!

Kas jums šajā sarežģītajā laikā dod spēku un enerģiju?

Protams, tā ir ģimene un draugi, un neapšaubāmi arī koleģiālā pleca sajūta un kolēģu atzinība.

Drīz vien būs Ziemassvētki un sāksies jauns gads. Ko jūs novēlat RSU saimei, sagaidot 2021. gadu?

Universitātes kolēģiem, sagaidot jauno gadu, vēlu veselību, saudzēt sevi un sev tuvos! Tikai tā mēs būsim stipri mūsu augsto mērķu sasniegšanā!

Triju Zvaigžņu ordenis ir visaugstākais Latvijas valsts apbalvojums, ko piešķir par īpašiem nopelniem valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta vai saimnieciskajā darbā.

2020. gada 15. oktobrī prof. Andrim Jumtiņam tika pasniegta Paula Stradiņa balva. Par to plašāk lasiet RSU mājaslapā!