Pētniecība
Ziņas

No 6. līdz 7. aprīlim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinās ikgadējā zinātniskā konference, kurā šogad darbus prezentēs teju divreiz vairāk pētnieku nekā pērn. Pieaudzis arī sekciju skaits – no astoņām pērn līdz 14 sekcijām šogad, aptverot gan medicīnu un veselības aprūpi, gan sociālās zinātnes. Ikgadējā RSU zinātniskā konference, kas notiek jau 16. reizi, ir RSU gada notikums pētniecībā.

rsu-zinatniska-konference-2014-67.jpg

Konferencē izvērtēšanai tiks piedāvāti 405 darbi, kurus pieteikuši 1505 autori. Salīdzinot ar pērno gadu, kad konferencē startēja 799 autori, novērojams teju divkāršs pētnieku skaita pieaugums. Ņemot vērā RSU pētniecības prioritātes, darbi tiks prezentēti šādās sekcijās:

• Infekcijas slimības un imunoloģija;
  • Kodolmedicīna, radioloģija un modernās vizualizācijas metodes;
  • Reģeneratīvā medicīna, audu bioinženierija, dentālā medicīna;
  • Mātes un bērna veselība;
  • Neirozinātne un cilvēka smadzeņu slimību pētniecība;
  • Anestezioloģija un reanimatoloģija, neatliekamo stāvokļu un militārā medicīna;
  • Onkoloģija;
  • Veselības aprūpes zinātne, sabiedrības veselība;
  • Anatomija, embrioloģija, histoloģija, struktūrbioloģija, patoloģija;
  • Darba un vides veselība, arodslimības, farmācija;
  • Rehabilitācija un sabiedrības novecošanās, uzturzinātne un sporta medicīna;
  • Hroniskās slimības, terapiju algoritmi, jaunas ārstnieciskās metodes;
  • Sociālās zinātnes;
  • Humanitārās zinātnes.

Konferenci ceturtdien, 6. aprīlī, plkst. 10.00 RSU aulā atklās universitātes rektors prof. Jānis Gardovskis un zinātņu prorektore prof. Iveta Ozolanta. Pēc oficiālās atklāšanas plkst. 10.50 RSU aulā ar referātu par jaunākajiem sasniegumiem onkoloģiskajā diagnostikā uzstāsies Nukleārās medicīnas centra  MedVision radioloģe diagnoste Marika Kalniņa, savukārt RSU Iekšķīgo slimību katedras vadītājs prof. Aivars Lejnieks lasīs referātu par joda saistību ar intelekta attīstību, bet RSU studiju programmas Politika un politiskā komunikācija vadītājs Mārtiņš Daugulis prezentēs referātu Kritiskā domāšana un mediju pratība politikā: kas kopīgs vēlēšanām un žurnālam "Ko ārsti Tev nestāsta?". Konference turpināsies 14 sekcijās, kas norisināsies RSU centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16, savukārt Medicīnas vēstures sekcija norisināsies izbraukumā Rundāles pilī.