“Pastāvēs, kas pārvērtīsies” – šie vārdi vislabāk raksturo RSU Studējošo pašpārvaldes novembri, kurā norisinās viens no gada svarīgākajiem notikumiem: padomes vēlēšanas.

RSU SP padome ir RSU Studējošo pašpārvaldes galvenā lēmējinstitūcija, kas sastāv no 36 vēlētiem padomes biedriem, kuriem ir iespēja izteikt savu viedokli, būt balsstiesīgiem un apstiprināt studējošos dažādos amatos. Amats ļauj būt informētam par dažādu procesu norisēm gan RSU, gan RSU SP, kā arī iesaistīties un pilnveidot studiju procesu un vidi. Šie 36 vēlētie biedri pārstāv visu universitātes studējošo viedokli un ik mēnesi tiekas padomes sēdē, kuras laikā tiek ievēlēti studējošo pārstāvji dažādās RSU institūcijās (piemēram, fakultātes domē, Senātā, Satversmes sapulcē, valsts stipendiju piešķiršanas komisijā, studējošo un studiju kredīta piešķiršanas komisijā, Ētikas komisijā, Akadēmiskajā šķīrējtiesā, studiju programmu un studiju virzienu kvalitātes padomēs un citās RSU lēmējinstitūcijās). Sēdes laikā tiek runāts arī par RSU SP aktualitātēm.

Tāpat kā jebkuram SP aktīvistam arī padomes biedriem tiek dota iespēja ne tikai apmeklēt sēdes un balsot, bet arī iesaistīties dažādu projektu organizēšanā un vadīšanā, vadīt darba grupas visdažādākajos virzienos, kas skar studējošos un studiju dzīvi, kā arī apmeklēt pasākumus bez maksas.

Ikvienam, kuru uztrauc saturs, ko studējat, un vide, kurā studējat, iesaku piedalīties RSU SP padomes vēlēšanās! Pats RSU SP padomē esmu strādājis teju divus termiņus, un tas man ir pavēris jaunas iespējas, devis daudz noderīgu kontaktu, savedis ar jauniem draugiem, no kuriem liela daļa tagad ir tuvāko draugu lokā, un iemācījis pārstāvēt savas un studiju biedru intereses vēl labāk. Darbs RSU SP padomē ir izcila platforma, kurā balstoties attīstīt dažādas spējas un zināšanas, veidojot Rīgas Stradiņa universitāti par vidi, kurā ir patīkami un interesanti uzturēties, turklāt tā ir iespēja pievienot savām studijām papildu vērtību. Iesaisties!

Kristaps Feldmanis

Kandidēt par RSU SP padomes biedru vari, izvirzot savu kandidatūru
no 22. līdz 31. oktobrim!
Par savas fakultātes padomes biedru kandidātiem varēsi balsot
no 5. līdz 9. novembrim!

Vairāk informācijas, pieteikšanās anketa un veidlapa – sp.rsu.lv.

H2Kandidet.png