Ziņas

Janvārī konkursa fināla balsojumā par Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošā portāla nosaukumu uzvarēja "universum". Nosaukuma autore ir Medicīnas fakultātes ceturtā kursa studente Alina Kuzņecova.

Par nosaukuma izvēli autore rakstīja: "Šis vārds satur burtus RSU, latīņu valodā nozīmē "viss", bet pats par sevi atgādina vārdu "universitāte"."

Fināla balsojumā universum ir uzvarējis ar 111 balsu pārsvaru, atstājot veRSUs otrajā vietā un URSUS – trešajā.

Pēc konkursa pirmās balsošanas kārtas komisijai, kuras sastāvā bija dažādu RSU struktūrvienību pārstāvji, tika prezentēti 10 nosaukumi – URSUS, uRSUla, veRSUs, myrsu (mansrsu), UNIVERSUM, IRIS, citramons, puRSUit, aRSUm un iRSUs. No šiem trīs tika izvirzīti konkursa finālam.

Konkurss par portāla nosaukumu tika izsludināts pagājušā gada 23. oktobrī. Studenti savas idejas varēja iesūtīt trīs nedēļas. Kopā tika saņemti 36 nosaukumi no 34 konkursa dalībniekiem. Daži jaunieši bija iesūtījuši vairākas idejas. Interesanti, ka nosaukumu URSUS vienlaikus bija ieteikuši četri studenti.

Studējošā portāls (students.rsu.lv) ir vietne, kas tika izveidota RSU pirms dažiem gadiem, lai nodrošinātu platformu informācijas apmaiņai starp universitāti un studentiem. 2014. gada vasarā IT departaments sāka aktīvi pilnveidot un attīstīt Studējošā portālu. Plānoto uzlabojumu mērķis ir panākt, lai tas kļūtu par resursu, kurā students var saņemt visu sev nepieciešamo informāciju vienuviet (lekciju grafikus, izmaiņas, vērtējumus eksāmenā, universitātes aktualitātes u. c.).