Preses relīzes

Piektdien, 10. februārī, plkst. 9.47 no Rīgas uz Aizkraukli dosies nu jau tradicionālais AS Pasažieru vilciens un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Veselības ekspresis, kurā medicīnas studenti un rezidenti veiks dažādas veselības pārbaudes un konsultēs pasažierus par sirds veselību. Sirds un asinsvadu slimības vēl aizvien ir Latvijā izplatītākais nāves cēlonis, kas divkārt pārsniedz Eiropas Savienības vidējos rādītājus. Lai pēc iespējas plašāk dalītos ar šo ziņu, Veselības ekspresim pievienosies RSU Komunikācijas fakultātes studenti un studentu medija Skaļāk! pārstāvji, kas veidos sižetu par akciju.

RSU rezidentūras students Matīss Karantajers uzsver, ka vislabākā sirds slimību riska faktoru novēršana ir profilakse un savlaicīga diagnostika. "Ļoti svarīgi ir saprast, ka tādas vienkāršas lietas kā pareizs uzturs, regulāras fiziskās aktivitātes, asinsspiediena un citu veselības rādītāju kontrolēšana var būtiski mazināt saslimšanu ar sirds un asinsvadu slimībām. Veselības ekspresī atgādināsim cilvēkiem veselīga dzīvesveida pamatprincipus un iedrošināsim sadarboties ar ārstiem."

Papildus konsultācijām par sirds veselību vilciena pasažieriem būs arī iespēja izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu, izmērīt skābekļa daudzumu asinīs un noteikt miegainības un stresa līmeni.

AS Pasažieru vilciens augstu vērtē Rīgas Stradiņa universitātes paveikto, sabiedrības veselībai veltīto akciju padarot par pasažieru iecienītu tradīciju. Pērn četros Veselības ekspreša reisos topošie ārsti konsultēja vairāk nekā 800 cilvēku. Līdztekus ierastajām veselības pārbaudēm, kas pasažieriem pieejamas bez maksas (asinsspiediena mērīšana, ķermeņa masas indeksa, stresa līmeņa un miegainības noteikšana), katram braucienam bija sava īpaša tēma. Topošie ārsti un veselības aprūpes speciālisti stāstīja par sirds veselību, veselīgu uzturu, ādas veselību un sauļošanās riskiem, kā arī par plaušu veselību un smēķēšanas kaitīgumu.

10. februārī RSU Veselības ekspresis dosies no Rīgas Centrālās stacijas uz Aizkraukli plkst. 9.47 (vilciena Nr. 808) un atpakaļceļā uz Rīgu dosies no Aizkraukles plkst. 11.38 (vilciena Nr. 6223). Šo RSU Veselības ekspreša reisu informatīvi atbalsta Slimību kontroles un profilakses centrs un Novartis Pharma Services Inc.
Sadarbojoties AS "Pasažieru vilciens" un Rīgas Stradiņa universitātei, akcija "RSU Veselības ekspresis" notiek jau kopš 2013. gada ar mērķi studentu uzkrātās zināšanas nodot tālāk sabiedrībā, popularizējot veselīgu dzīvesveidu un rūpes par savu un citu veselību. Šogad "Veselības ekspresis" iecerēts arī maijā, jūlijā un novembrī, katru no reisiem veltot savai īpašai tēmai.

Papildu informācijai: